Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vanureid petnud Liis Haavel vabastatakse vanglast

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Harju maakohus vaagis kinniste uste taga vanurite petmisega tegelenud Liis Haaveli ennetähtaegset vabastamist ning leidis, et naise võib vanglast üheksa kuud enne karistusaja lõppu vabastada.

Kohus määras, et Haavel (34) vabastatakse vanglast kohtumääruse jõustumisel katseajaga üks aasta ning ta jääb selleks ajaks kriminaalhooldaja järelevalve alla.

Kohus võttis Haavelit enne tähtaega vanglast vabastades arvesse tema tervislikku seisundit ning asjaolu, et tema peres kasvab kolm alaealist last.

Haaveli vabastamist toetasid ka prokurör ja vangla ning märkisid, et tema puhul on uue kuriteo toimepanemise tõenäosus kahe järgneva aasta jooksul 26 protsenti, mis on madal näitaja.

Ka usub kohus, et Haavel on teinud karistusest vastavad järeldused ning oskab edaspidises elus olla seadusekuulekas.

Kohus vaagis Haaveli vabastamist kinniste uste taga tema pereelu kaitse huvides.

Justiitsministeeriumi andmetel arvestatakse Haaveli nelja aasta ja kahe kuu pikkuse karistusaja algust 2010. aasta 15. novembrist ning see ppidi lõppema 2014. aasta 25. novembril.

Eelmise aasta alguses leidis maakohus Haavelit enne tähtaega vabastamata jättes, et kuigi naine töötab vanglas õmblejana ning on läbinud sotsiaalabiprogramme, siis on teda samas korduvalt vanglas distsiplinaarkorras karistatud.

Haaveli ennetähtaegset vabastamist ei toetanud toona ka prokuratuur ning märkis, et teda on kriminaalkorras karistatud kolmel korral ning üheks reaalse vangistuse kohaldamise põhjuseks oli tema puhul just asjaolu, et ta jätkas kuritegude toimepanemist isegi pärast kriminaaluurimise kestel vahi all viibimist.

2012. aasta veebruaris mõistis Harju maakohus juba vangis istunud Haaveli süüdi ühelt kannatanult ligi 60 000 krooni ehk üle 3800 euro omastamises ning pikendas tema nelja-aastast vangistust ligi kahe kuu võrra.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi võttis Haavel 2010. aasta augusti lõpus ja septembri alguses ühe kannatanu teadmata viimasele väljastatud kahe deebetkaardiga pangaautomaadist välja kokku 59 600 krooni ehk üle 3808 euro ning omastas selle.

Süüdistuse järgi pettis Haavel aastatel 2002-2005 välja neli kinnistut, kuus sülearvutit ja ühe mobiiltelefoni ning koos Raivo Palmrega (62) ühelt eakalt mehelt 400 000 krooni. Kolme kinnistu väljapetmises osales süüdistuse järgi ka Haaveli elukaaslane Vello Loit (49), kes sai tingimisi karistuse.

Haavel on kohtus kinnitanud, et ta ei ole kuritegusid sooritanud, vaid aitas heast tahtest vanainimestel eluga toime tulla - sõidutas neid arsti juurde, käis nende kodudes koristamas ja tõi neile süüa.

2006. aastal mõistis kohus Haaveli süüdi kelmuses, dokumendi võltsimises ja selle kasutamises ning karistas teda toona rahatrahviga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: