Mikser: jõudsime koalitsioonileppele lähemale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: (Photo: Postimees/Scanpix)

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Sven Mikseri sõnul hoiab erakond koalitsiooniläbirääkimistel Reformierakonnaga kindlalt kinni lastetoetuse suurendamise vajadusest.

Sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond jätkasid täna läbirääkimisi valitsusliidu moodustamiseks, arutati eelkõige riigieelarvega seotud küsimusi, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Sotsiaaldemokraatide liidri Sven Mikseri sõnul räägiti täna ka haridusest ja kultuurist. Ta kinnitas, et praegu ollakse koalitsioonileppe sõlmimisele lähemal kui varem, sotsiaaldemokraadid hoiavad aga kindlalt kinni lastetoetuse suurendamise vajadusest.

"Sotsiaaldemokraadid on öelnud, et laste vaesusest välja aitamine on meie kõige kõrgem prioriteet ja lastetoetuse suurendamine on selle jaoks oluline. Võib öelda, et sotsiaaldemokraadid kindlasti valitsusse mineku puhul tahavad näha lastetoetuste märkimisväärset suurendamist," lausus Mikser.

Üksikuid detaile pole tema sõnul mõistlik läbirääkimiste käigus välja tuua ei kokkulepete ega erimeelsustena.

"Usun, et kui kokkulepe peaks sündima, siis kindlasti tuleb selle tulemust hinnata tervikpaketina. Enne seda on kõik ainult spekulatsioon," lisas SDE esimees.

Mikseri kinnitusel leiavad nii SDE kui ka Reformierakond üksmeelselt, et kaitsekulutused peavad püsima tasemel 2% SKP-st.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: