Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu remondib sügiseks kolm põhikooli

Tartu Descartes'i lütseumi tööõpetuse tund.
Tartu Descartes'i lütseumi tööõpetuse tund. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tartu linn alustab lähiajal sügiseni kestvate remonditöödega kolmes põhikoolihoones ja lasteaias Kelluke.

Tartu abilinnapea Tiia Teppan selgitas, et suuremad tööd jäävad suvekuudesse ning remont peaks lõppema enne uue õppeaasta algust.

"Lähiaastail keskendume eeskätt linna põhikoolide õpikeskkonna parandamisele, sest gümnaasiumides on enamasti korralikud tingimused loodud," lausus Teppan.

Linnavalitsus tunnistas tänasel istungil Tartu Descartes'i lütseumi rekonstrueerimistööde riigihankel võitjaks JB Ehituse OÜ pakkumuse kogumaksumusega 411 782 eurot.

Kuue kuuga on linnal kavas rekonstrueerida kooli A-korpuse 0 korrus, kus hakkavad paiknema nii Descartes'i lütseumi kui ka Tartu kommertsgümnaasiumi poiste tööõpetuse klassid, universaalne töötuba, koristus- ja laoruumid, väike spordisaal ning õpetajate ruumid.

Kivilinna gümnaasiumi põhikooli majas rekonstrueeritakse hoone keldrikorrusel asuvad tööõpetuse klassid, neljanda korruse õppeklassid ning tualettruumid. Kaunase pst 71 ruumide remondi riigihanke võitis AS Semuehitus, kes esitas pakkumuse hinnaga 336 441 eurot.

Karlova gümnaasiumis remonditakse kehalise kasvatuse riietus- ning pesuruumid, õpetajate ruumid ning käsitööklass, keldrikorrusele ehitatakse tualetid. Koolis hakkab remonditöid tegema OÜ PVH Ehitus, kes võitis riigihanke pakkumusega 154 852 eurot.

Lasteaia Kelluke köögi rekonstrueerimise riigihankel esitas parima pakkumuse AS EVIKO hinnaga 94 032 eurot. 

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: