Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Balti jaama turu piirkonna väljanägemine paraneb

Foto: Postimees/Scanpix

Tartus Lõunakeskust omav Astri Grupp ostis Tallinnas Balti jaama turu kinnistu ning kavatseb esmajärjekorras parandada selle turu väljanägemist. Piirkonna ilmet muudavad lähiaastatel ka Telliskivi tänava veetorni rekonstrueerimine ning Telliskivi loomelinnaku hoonete järkjärguline ümberehitus.

Kui Balti jaama turgu Tallinnas ja Lõunakeskust Tartus ühendas seni asjaolu, et mõlemas käib palju rahvast, siis nüüd kuuluvad need kaks ka samasse kontserni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Astri grupi ettevõtted omandasid kinnistud ja oleme üle võtnud ka turu opereerimise. Esmane on olemasoleva turu väljanägemise parandamine.

Balti jaama turuga piirnevad Telliskivi tänava ääres ka Eesti Raudteele ja Go Groupile kuuluvad krundid. Neist viimasel remondib Go Group ronge, ent on valmis tulevikus töökoja sealt välja viima, kui koostöös uue naabriga saab arendada kvartalit tervikuna.

"Põhitegevusena kavandame kinnistul kaubandust. Plaanime turu funktsioneerimise säilimist 30% ulatuses," ütles Astri Kinnisvara OÜ juhatuse liige Kairi Kivi.

Juba aasta pärast peaks uue ilme saama ka osaühingule PLKV Invest kuuluvad O- ja N-hoone aadressil Telliskivi 60. Telliskivi loomelinnaku Reisijate tänava poolset krunti projekteerib QP Arhitektid.

"Kui me seda tegema hakkasime olid mõtted modernistlikumad - tühjaks kõik uus. Mida aeg edasi, seda enam hindame ajaloolisi kihistusi, mida ehitusel ära kasutada," rääkis QP Arhitektid OÜ juhatuse liige Tönu Laigu.

Mitmele Telliskivi 60 krundil olevale hoonele veel otsitakse funktsiooni. Näiteks I-hoonele, mille massiivsesse sisemusse mahuks vabalt ära kolmekorruseline maja.

"Siin võiks tootmist olla, kuigi mitte keskkonda kahjustavat. See on igal juhul eluline ja annab lisaväärtust," ütles Tõnu Laigu.

Tema sõnul on nii Balti jaama turu kui ka Telliskivi 60 krundi jaoks oluline Reisijate tänava väljaehitamine. Sama meelt on ka linnavalitsus.

"Tänavatevõrk vajab arendamist. Suunad sellele, et ühistranspordiühendused [oleksid] head. Tänavad on seal ikkagi kohaliku tähtsusega tänavad, mitte läbiva transiidi jaoks. 1+1 sõidureaga kohaliku tähtsusega tänavast Reisijate tänava puhul käib jutt," rääkis Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd.

Ka Telliskivi veetorni ootab ees uuenemine.

Telliskivi Veetorn OÜ juhatuse liige Märten Kross ütles, et plaanis on teha veetornile juurdeehitis, kus on lift ja trepikoda. Sinna võidakse rajada galerii, bürood ja kohvik.

Märten Kross loodab veetorni ümberehitusega pihta hakata suvel.

 

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: