Reformierakond pakub uueks peaministrikandidaadiks Taavi Rõivast ({{commentsTotal}})

{{1394633009000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Reformierakonna tänasel erakorralisel juhatuse koosolekul otsustati, et valitsuse moodustamisest loobunud Siim Kallase asemel saab Reformierakonna peaministrikandidaadiks Taavi Rõivas.

"Otsus oli konsensuslik, aga me kaalusime mitmeid kandidaate. Viimases voorus kaalusime me väga tõsiselt kahte kandidaati - Hanno Pevkuri ja Taavi Rõivase kandidatuuri," ütles peaminister Andrus Ansip "Aktuaalsele kaamerale."

"Olgu öeldud, et Urmas Paet juba hommikul taandas oma kandidatuuri, nii nagu ka siis kui me nimetasime peaministrikandidaadiks Siim Kallase, siis ei soovinud ta kandideerida. Nii ka sellel korral jäi ta oma seisukoha juurde," lisas ta.

Ansipi sõnul on Rõivas noor, energiline, kogemustega, kiire reaktsiooniga ja võimeline väga suuri materjale kiiresti läbi töötama. "Tal on hea võime eristada kiiresti olulist ebaolulisest. Juhatus jäi seisukohale, et Taavi Rõivas on parim," selgitas Ansip.

Rõivase sõnul on Reformierakonna eesmärgiks moodustada enamusvalitsus ja konsultatsioonid sotsiaaldemokraatidega jätkuvad planeeritult homme.

"Siim Kallas alustas läbirääkimisi sotsiaaldemokraatliku erakonnaga. Kindlasti me läheme sealt edasi ja kui me näeme, et sotsiaaldemokraatidega on võimalik valitsust moodustada, siis see valitsus ka sellisena moodustatakse. Kui me kokkuleppele ei jõua, siis on olukord muidugi teistsugune, aga praegu oleksin ma siiski optimistlik. Olles ka ise selle laua taga istunud, tõsi, küll mitte läbirääkimiste liidrina, aga läbirääkijana siiski, ma tunnetan, et kokkuleppe on võimalik," ütles Rõivas.

"Mida kiiremini me uue valitsuse moodustamises selgusele jõuame, seda parem Eestile," märkis ta. Reformierakonna prioriteetideks valitsuskonsultatsioonidel on tema sõnul Eesti riigi julgeoleku kindlustamine, lastetoetuste tõus ja tööjõumaksude alandamine.

Rõivas on alates 2012. aasta detsembrist olnud sotsiaalminister. Enne seda, aastatel 2011-2012 oli Rõivas riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees. Ta on olnud riigikogu rahanduskomisjoni esimees ning Ansipi nõunik sotsiaal- ja perepoliitika teemadel. 2004.-2005. aastal oli ta Tallinna Haabersti linnaosa vanem, enne seda aga rahvastikuministri nõunik-büroojuhataja.

Rõivas on 34-aastane ning tal on üks tütar.

Täna hommikul teatas Kallas pärast Reformierakonna juhatuse koosolekut, et loobub valitsuse moodustamisest, põhjendades oma otsust tema vastu suunatud meediakampaaniaga.

"Juba sellest hetkest, kui kellelgi tuli pähe, et minust võib saada tulevane Eesti Vabariigi peaminister, alustati meediakampaaniat. Eriti hulluks on asi läinud nüüd. Pole mingit alust arvata, et see kampaania ei jätku," kirjutas Kallas meediale saadetud pöördumises.

 

Toimetaja: Maarja RoonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: