Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uus koalitsioon lubab lastetoetuse tõsta 45 euroni

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tänastel läbirääkimistel leppisid Reformierakond ja SDE kokku, et 2015. aastast tõuseb esimese ja teise lapse toetus seniselt 19,18 eurolt 45 euroni kuus.

Pered, kes vajavad riigi tuge enam, saavad veel 45 eurot vajaduspõhist toetust lisaks ehk kokku 90 eurot nii esimese kui teise lapse kohta.

Kolmanda lapse toetus tõuseb 76,7 eurolt 100 euroni, kinnitas peaministrikandidaat Taavi Rõivas.

Rõivase sõnul käivitab uus valitsusliit programmi lasteaiakohtade puuduse kaotamiseks käimasoleva Euroopa Liidu eelarveperioodi jooksul ning lastehoiuvõimaluste avardamiseks makstakse omavalitsustele toetust.

Konkureeriv eelnõu riigikogus

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas eelmisel nädalal saata teisele lugemisele eelnõu, mis hoopiski kolmekordistab praeguse 19,18 euro suuruse lastetoetuse 2015. aastast.

Eelnõu algatas praegu veel opositsiooni kuuluv, kuid Reformierakonnaga uue võimuliidu loomiseks läbirääkimisi pidav SDE fraktsioon juba 2011. aasta aprillis.

Kolm aastat hiljem ehk 8. aprillil tuleb see nüüd sotsiaalkomisjoni esimehe Margus Tsahkna (IRL) eesvedamisel teisele lugemisele. Selleks ajaks on tõenäoliselt uus võimuliit moodustatud, kes soovib küllap ise lähtuvalt koalitsioonikokkulepetest koostatud uue eelnõu esitada.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: