Tartus avati esimene raske ja sügava puudega laste hoiukodu ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Eestis on sadu lapsevanameid, kes vajaksid oma raske või sügava puudega lapse hooldamise kõrval aeg-ajalt puhkust. Hoiuvõimalusi, kuhu last jätta, ei ole just palju, kuid tekib siiski juurde.

Käopesa perekodusse saabus täna hommikul neli raske ja sügava puudega last. Kolm neist jäävad sinna ööpäevase hoole alla suisa nädala lõpuni.

Perekodus tegelevad lastega lisaks spetsialistid, kes pakuvad loov-, füsio-, muusika-, koerateraapiat ja arsti konsultatsioone.

Kohti, kuhu last paariks tunniks päevaks või ka pikemalt last jätta, ei ole Eestis just palju. Tartu ülikooli kliinikumi lastefond on alustanud üle-Eesti rajama hoiuvõimalusi raske- ja sügava puudega lastele.

Puudega lapse vanem Margit Krjukov rääkis, et praegu on taoliste lastega väga keeruline, sest puudub raske ja sügava puudega laste hoiuteenus.

Krjukov viib oma 9-aastast puudega last Pärnust Viljandisse hoiukodusse. „Paraku selleks, et normaalset elu elada ja ise selle juures normaalseks inimeseks jääda, siis seda teenust on väga vaja,“ ütles Krjukov.

Pärnus avab hoiukodu juba juuni keskel. Täna Tartus avatud hoid on praegu vaid neljale lapsele ja lühiajaliselt. Lastefondi tegevjuht Küllike Saar aga lubas, et Tartus muutub hoid regulaarseks. Lähiajal lisanduvad Pärnu ja Ida-Virumaa hoiukohad.

Praegune hoiukodu on avatud annetuste raha eest. Saar avaldas lootust, et hoiukodud tekivad igasse Eesti maakonda ning pikas perspektiivis tegeleb nende rahastamisega riik.

Toimetaja: Marju HimmaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: