Uus võimuliit ei plaani automaksu ega kütuseaktiisi tõusu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide moodustatav võimuliit ei plaani tõsta kütuseaktsiisi või kehtestada automaksu, kinnitas rahandusminister Jürgen Ligi.

Ligi rääkis Vikerraadio saates "Uudis+", et uue valitsuse moodustamine ja valimisteks valmistumine pole kunagi meeldiv, kuna rahandusministri sõnumid kipuvad olema negatiivsed ning see jätab märgi külge.

"Igal juhul on valitsuse moodustamine hästi kulukas ja nendele kuludele tuleb teha ruumi," toonitas ta.

Uus võimuliit on jaganud mitmeid lubadusi, näiteks tõstetakse lastetoetust ja langetatakse töötuskindlustusmakse määra. Lubaduste seas on ka tulumaksu langetamine, kuid Ligi sõnul ei tähenda see lisakulu, kuna tegelikult on tegu varemotsustatud asjaga.

Lubaduste katmiseks on muu hulgas välja pakutud tubaka- ja alkoholiaktsiisi kavandatust suurem tõus. Samuti toonitas Ligi, et uus koalitsioon aktsepteerib maksupettustega võitlemiseks kavandatavaid seadusemuudatusi.

Saatejuht Arp Müller küsis Ligilt, kas on võimalik, et universaalset lastetoetust hakatakse tõstma selle arvelt, et kaotatakse ära tulumaksusoodustus teise lapse pealt. Ligi vastas, et see poleks halb, kuid uues koalitsioonileppes sellist punkti pole.

Ka pole tema sõnul kavas vähendada tulumaksutagastust kodulaenu võtnud inimestele või tõsta kütuseaktsiisi, kuigi viimase puhul lisas ta, et erisoodustuste valdkondade arvu ilmselt vähendatakse. Automaksu rahandusministri sõnul ei tule.

Reformierakond on varasemalt olnud lastetoetuste üldisele tõstmisele vastu. Ligi märkis, et tuleb teha kompromisse.

"Aga kui valitsus on kinni jooksnud, istutakse kulude otsas ja ei olda nõus mitte midagi muutma, /.../ siis võib see olla kahest variandist odavam."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: