Paet Laaneotsa kriitikast: on aeg hakata oma riiki rohkem uskuma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urmas Paet ja Ants Laaneots
Urmas Paet ja Ants Laaneots Autor/allikas: ERR

Kui erukindral Ants Laaneots kahtleb, et ohu korral Eesti kaitsejõude organiseeritud kujul kasutada saab, siis välisminister Urmas Paet leiab, et Eesti riiki peaks olema rohkem usku.

Peaminister Andrus Ansipi riigikaitse ja julgeolekunõunik Laaneots ütles eile "Aktuaalsele kaamerale", et uue kümneaastase arengukavaga lõhuti tegelikult olemasolev, funktsioneeriv ja arendamist nõudev kaitsejõudude juhtimissüsteem, mis eksisteeris 2011. aastal.

"Selle süsteemi asemel ei ole ka mitte midagi loodud, nii et kui praegu tekiks reaalne sõjaline oht, siis ma kardan, et kaitsejõude organiseeritud kujul kasutada ei saa, sest pole neid staape, mis peaksid olema nii kaitsejõududel kui kaitseliidul," tõdes Laaneots eile.

Kui tänasel pressibriifingul välisministeeriumis Eesti Päevaleht selle kohta välisministrilt ja Reformierakonna aseesimehelt Urmas Paetilt kommentaari küsis, vastas ta, et ei vaadanud küll antud saatelõiku, kuid soovitas omada Eesti riiki rohkem usku.

"Minu sõnum on see, et pole mõistlik kahelda Eesti kaitseväes, politseis ega Eesti riigis üldse. On aeg hakata oma riiki rohkem uskuma," rõhutas Paet.

Briifingul märkis Paet veel, et kriis Ukrainas on selgelt muutnud Euroopa julgeolekukäsitlust ja tuleb väga tõsiselt nii mõnigi senine arusaam ja hoiak ümber hinnata.

"Tänases julgeolekuolukorras on äärmiselt oluline NATO-s liitlassuhete selge väljendamine. Õhuturve on selge NATO kohalolek Balti riikides, kõikvõimalikud õppused on ka. Seda, mida see julgeolekupildi muutus Euroopas kaasa toob ja milliseid samme astuda tuleb, on mõistlik arutada koos liitlastega," lausus välisminister.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: