Palo keskendub ministrina esmalt Estonian Airile ja praamiliiklusele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1395249600000 | amCalendar}}
Foto: (Postimees/Scanpix)

Majandus- ja taristuministri kohale asuva Urve Palo sõnul võtab uus valitsus suunaks, et kogu energiatootmine poleks koondunud Ida-Virumaale.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna volikogu juhatus kinnitas täna õhtul erakonna ministrid. Kui küsida uute ministrite tegevuse kohta, räägivad nad pea kõik ühest suust, et ühe aastaga palju ei jõua, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Uus majandus- ja taristuminister Urve Palo hakkab vastutama infrastuktuuri, energeetika, transpordi-, siseturu, ehituse ja infotehnoloogiaküsimuste eest. Palo ütles, et esiteks vajab majandusministrina lähiajal ülevaatamist praamiliikluse küsimus ning teisalt on lahtine Estonian Airi saatus.

"Üks väga oluline küsimus, mis hakkab kohe terendama, on see, et kuidas ikkagi on aastast 2016 korraldatud Eestis saartevaheline praamiliiklus, sest siis lõpeb olemasolev leping. Need otsused tuleb varsti langetada. /.../ Me ootame siiamaani Euroopa Komisjoni otsust, kas riigiabi oli õiguspärane või mitte, ja sellest tulenevalt on vaja teha edasised sammud," rääkis Palo "Aktuaalsele kaamerale".

Energeetikas võtab tema sõnul uus valitsus eesmärgiks soodustada tarbija jaoks soodsamat lahendust ehk elektri ja sooja koostootmist hajusalt üle Eesti, et kogu energiatootmine poleks koondunud vaid Ida-Virumaale.

Jevgeni Ossinovski leiab, et haridus- ja teadusministrina pole mõistlik kõike siiani tehtut lammutada. Igal juhul jätkub tema kinnitusel ka koolivõrgureform ja sellega seotud õpetajate palga küsimus.

"Siin on meie selgeks eesmärgiks taastada konstruktiivne dialoog erinevate osapoolte vahel ja töörahu. Teistes küsimustes kindlasti on oluline, kuidas juba käivitatud reformid nagu kõrgharidusreform või gümnaasiumide osaline üleviimine eesti õppekeelele on mõjutanud haridustulemusi," lausus Ossinovski.

Seni on sotsiaaldemokraadid suhtunud kriitiliselt vene õppekeelega koolide valmisolekusse minna 60 protsendi ulatuses üle eesti õppekeelele, kuna venekeelsete gümnaasiumide eesti keele tase on erinev.

"Selles olukorras lüüa kõiki ühe puuga meie arvates ei ole õige. Peaks analüüsima sisuliselt ja objektiivselt seda seisu, mis nendes koolides on ja sellest lähtuvalt siis ka olema võimelised teatud paindlikkuseks selleks, et tagada ühelt poolt ka hea eesti keele oskus ja teiselt poolt et, aineteadmised siiski ei kannataks," ütles uus haridusminister.

Ossinovski lisas, et venekeelsete koolide kohta teeb uus valitsus põhjaliku analüüsi. 

Uudne on uues valitsuses ka sotsiaalhoolekandeministri ametikoht, mille võttis vastu riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Helmen Kütt. Oluliste teemade seas nimetab ta lastetoetuste tõusu, vajaduspõhist lastetoetust ning vaesuses olevate laste toetamist.

"Suure tõenäosusega tuleb selgusele saada ja vaadata üle, millises seisus on töövõimereform ja millised on selle kitsaskohad, kus tuleb rohkem kaasata gruppe," selgitas Kütt oma plaane.

Andres Anvelt ütles, et mitmete seaduseelnõude vajalikkus on kirjutatud juba koalitsioonilepingusse, aga kindlasti töötatakse nii-öelda demokraatiapaketiga ja sunnimeetmetest elatisraha maksmisest keeldujatele. Ta lisas, et igal juhul peavad seadused olema üheti mõistetavad ning arusaadavad kõigile. 

Sotsiaaldemokraatidel on uues valitsuses kuus ministrikohta. Kõik kandidaadid andsid nõusoleku võtta neile pakutud koht vastu ja nii asuvad uues valitsuse tööle Sven Mikser kaitseministrina, Urve Palo majandus- ja taristuministrina, Jevgeni Ossinovski haridus- ja teadusministrina, Andres Anvelt justiitsministrina, Ivari Padar põllumajandusministrina ja Helmen Kütt sotsiaalhoolekandeministrina.

Ministrikogemused on neist Sven Mikseril, kes on ka varem olnud kaitseminister, Ivari Padaril, kes on olnud põllumajandus- ja rahandusminister, ning endisel rahvastikuministril Urve Palol.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: