Vassiljev: Exceli tabelis on eelarve balansis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rannar Vassiljev
Rannar Vassiljev Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Rannar Vassiljev (SDE) märkis, et riigieelarve kulude-tulude tasakaalu ajamine oli uue valitsuse moodustamisel kõige põhjalikum tegevus ning kõik katteallikad on olemas.

Praegune haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo (IRL) rääkis ETV saates "Foorum", et tema silmis on uue valitsuse lubaduste puhul küsimus selles, kui palju lastele laenu võetakse.

"Oleme loobunud eelarvetasakaalust ja asendanud selle struktuurse tasakaaluga, mis sisuliselt tähendab, et me sööme korjatud varasid või võtame laenu," lausus IRL-i poliitik.

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus (RE) nõustus, et aastaks kokku lepitud lubadused on kallid ning toovad riigile täiendavad kulutused, aga samas jätavad inimestele raha rohkem kätte.

Tema sõnul on nii lastetoetuste suurendamise, keskmise pensioni tulumaksuvabana hoidmise kui ka kõikide muude ettepanekute hind kokku 172,1 miljonit ning sama suur on kate, mis saavutatakse kokkuhoiuga ning täiendavate tuludega nagu pahede maksustamine.

"Ma ei saa kuidagi selle Jaak Aaviksoo hirmutamisega päri olla, et keegi räägib mingist täiendavast laenu võtmisest. Selleks vajadust pole ja seda kindlasti ei tehta. Kui me räägime struktuursest tasakaalust, siis see tõesti kõlab õhtusel tunnil kõlab hirmuäratavalt. Teisisõnu tähendab see seda, et kõik pikaajalised kulutused peavad olema kaetud pikaajalise tuluga," lausus Pentus.

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Rannar Vassiljev (SDE) märkis, et kulude-tulude tasakaalu ajamine oli praeguse valitsuse kõige põhjalikum tegevus ning eelarve struktuurne tasakaal arvestab majanduse tsüklilisusega.

"Vaatamata sellele, et me [Reformierakonnaga] pikki päevi koos istusime ja ühiselt mõtteid vahetasime, et teinud see meid ideoloogiliselt ühesuguseks. Maailmavaatelised erinevused on säilinud ja seetõttu katteallikate leidmine oli problemaatilisem kui ideoloogiliselt oluliselt sarnasemate erakondade vahel," tõdes Vassiljev.

"Need katteallikad on olemas, Excelis on asi ilusti balansis ja kindlasti saavad ka avalikuks. Seal on mõned numbrid kindlasti, mis on detailide mõttes veel täpsustamisel ja see reaalne pilt on näha siis, kui see eelarve lõpuks esitatud on. Õpetajate palgatõusu me näeme ette kindlasti," lisas poliitik.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: