Europarlamendi liikmed on Venemaale Mistralide müügi vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tunne Kelam ERR
Tunne Kelam ERR

Euroopa Parlamendi 36 liiget saatsid Tunne Kelami algatusel Prantsuse presidendile François Hollandile ning Euroopa Liidu välispoliitika kõrgele esindajale Catherine Ashtonile kirja, milles taunitakse Prantsusmaa valitsuse plaani anda Vene sõjalaevastikule üle kaks moodsat Mistral tüüpi rünnaklaeva.

„Paljud viimastel aastatel Euroopa Liitu astunud riikide kodanikud on kannatanud poole sajandi vältel Nõukogude Liidu poolt aastatel 1939 ja 1940 toimepandud agressiooni tagajärgede all ning tunnevad end praeguses olukorras eriti haavatavatena,“ märkisid saadikud.

„Juhul, kui Läänel ei jätku piisavalt otsustuskindlust peatada Venemaa agressioon Ukraina vastu nüüd, võib moodsate Lääne relvadega varustatud Venemaa seda suurema tõenäosusega jätkata lähitulevikus oma territooriumi laiendamist,“ tõdesid saadikud.

Tunne Kelami sõnul võtavad Euroopa Parlamendi liikmed teadmiseks Prantsusmaa välisministri Laurent Fabiuse 18. märtsi sõnumi, mille kohaselt Prantsusmaa on valmis kaaluma Mistralide üleandmise kavade tühistamist juhul, kui Kremli edasine käitumine provotseerib uue sanktsioonide raundi.

„Meie seevastu kutsume Prantsusmaa võime üles viivitamatult tühistama Mistralide müük ja üleandmine. President Putin on täiesti selgelt osutanud Vene agressiivsete aktsioonide jätkumisele. Ainus käik, mis avaldaks Kremli tulipeadele kainestavat mõju on igasuguse sõjalise koostöö peatamine Euroopa Liidu ning Venemaa vahel,“ märkis Kelam.

Kirjaga ühinenud Euroopa Parlamendi saadikud esindavad 14 riiki.

Kelami sõnul ei taotletud allakirjutanud saadikute arvu suureks paisutamist, sest toetuse kogumiseks oli aega vaid üks ööpäev, küll aga laiapõhjalisust.

"Julgustav on see, et alla kirjutasid mitte ainult Balti riikide ja Poola esindajad, vaid Suurbritannia, Iirimaa, Saksamaa, Hollandi, Itaalia, Soome, Rootsi, Sloveenia, Horvaatia, Bulgaaria ning Rumeenia kolleegid,“ kinnitas Kelam.

ERP fraktsioon 274 liikmega 27 liikmesriigist on ülekaalukalt suurim fraktsioon Euroopa Parlamendis.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: