Regionaalminister Siim Kiisler: omavalitsusreformi pooldajaid on vastastest rohkem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Siim Kiisler
Siim Kiisler Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ametist lahkuv regionaalminister Siim Kiisler (IRL), kelle ametikoha uus võimuliit on otsustanud kaotada, ütles intervjuus ERR-i uudisteportaalile, et omavalitsusreformi kaval on ühiskonnas jätkuvalt väga lai toetus.

Millised olid suurimad õnnestumised?

Eks ministrite õnnestumisi hindab kõige paremini rahvas. Kui vaadata uuringuid, siis meie välja töötatud omavalitsusreformi kaval on ühiskonnas väga lai toetus - pooldajaid on vastastest poole rohkem. Nii et seda saab kindlasti kordaminekuks lugeda.

Teiste olulisemate asjadena tahan kindlasti rõhutada vabakonna arengule hoo andmist ehk lõime Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, mille vahendusel oleme toetanud rohkem kui 600 vabakonna algatust kokku 7,5 miljoni euroga.

Erinevate regionaalprogrammidega oleme võimendanud piirkondade arengut - olgu selleks siis ligi 150 korda tehtud kooli ja lasteaeda, üle saja turismi- ja kultuuriobjekti, 1500 lasteaiakohta, 185 kilomeetrit kergliiklusteede võrgustikku jne.

Lisaks oleme käivitanud teenuskeskuste programmi külapoodide hoidmiseks ning üle 3500 pere on saanud toetuse abiga välja ehitada veevärgi, korda teha kodutee või lahendada elektrimured.

Mis on regionaalministri töövaldkonna suurim probleem?

Kahjuks on peagi 11 kuuks ametisse asuv ajutine valitsus otsustanud ettevalmistatud seaduseelnõu eest peitu pugeda.

Senise koalitsioonipartneri jäik vastuseis omavalitsuskorralduse kaasajastamisele ongi ehk suurim probleem olnud regionaalministri töövaldkonnas.

Mida soovite uuele valitsusele?

Uuele valitsusele soovin eelkõige omavalitsuste teemal jaanalinnu mängimise lõpetamist. Võib ju 11 kuuks pea liiva alla pista ja järgmisi valimisi oodata, aga meie linnade ja valdade ning seal elavate inimeste elu sellest paremaks ei lähe.

 

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: