Turva- ja asenduskodude lastele õpetatakse veeohutusega seonduvat ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: koduleht

Turva- ja asenduskodude lapsed üle Eesti saavad täna Tallinnas läbi mängude koolitust veeohutusest ja esmastest päästevahenditest.

SEB Heategevusfondi tegevjuhi Tiin Lumi sõnul näitavad uuringud, et ujumisoskus mõjutab laste valmisolekut veekogu ääres ohutumalt käituda.

"Igal aastal loeme kurba statistika veeõnnetuste kohta. Paljud neist võiksid jääda olemata, kui lastel ja nende vanematel baasteadmised veeohutusest oleksid paremad," märkis Lumi.

MTÜ Vabatahtliku Reservpäästerühma veegrupi juhi Katri Rüütli sõnul uppus Eestis eelmisel aastal 56 inimest ning kuni 18-aastaseid oli nende hulgas viis.

"Uppumiste peamiseks põhjuseks on inimeste vähene teadlikkus ohtudest, mis vee ääres varitsevad. Kõik uppunud lapsed olid poisid: kaks järelvalveta jäetud kaheaastast uppusid tiiki, üks seitsmeaastane uppus kalatiigi õhutamiseks tehtud jääauku, teine seitsmeaastane rannavalvega jõerannas ujudes ja 16-aastane kukkus kalastades kaldalt jõkke," nentis Rüütel.

Tallink Spa & Conference Hotel kutsub oma sünnipäeva puhul külla hoolekandeasutuste lapsi seitsmendat aastat järjest.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: