Tsahkna: sisulist koostööd IRL Keskerakonnaga tegema ei hakka ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Margus Tsahkna
Margus Tsahkna Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu IRL-i fraktsiooni liikme Margus Tsahkna sõnul ei hakka IRL ja Keskerakond koos opositsioonis olles sisulist koostööd tegema.

"See tähendab, et ühiseid eelnõusid mingite konkreetsete poliitikate ellu viimiseks või tegevuse koordineerimist detailselt, nii nagu Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide vahel oli, me kindlasti ei tee. Ja kui riigikogu hääletab näiteks lastetoetuste tõstmise poolt ühel hetkel konsensuslikult, siis on see IRLi enda isiklik otsus, sest me toetame lastetoetuste tõusu kui me näeme, et sellel on katteallikad," ütles Tsahkna ERRi uudisteportaalile.

Väidet, et Keskerakond ja IRL ei välista omavahelist koostööd peab ta ebatäpseks. "Võib-olla ongi tekkinud segadus, et mis see koostöö on. Koostöö on tegelikult poliitiline koostöö ja seda me Keskerakonnaga opositsioonis olles ei tee," selgitas ta.

Tema sõnul lähtub IRL opositsioonis olles oma maailmavaatest, programmist ja nendest seisukohtadest, mis nad on koalitsiooni suhtes välja öelnud.

"IRL on IRL. Mõnes mõttes on sarnane olukord kui panna sotsid ja Reform kokku, siis neil tegelikult kokkupuutepunkte praktiliselt ei ole. Veelgi selgem erisus on IRLi ja Keskerakonna poliitilistel vaadetel juba eos ja võib öelda, et kahjuks juhib seda erakonda jätkuvalt Edgar Savisaar ja tema väljaütlemised peaksid olema kogu eesti rahvale vastuvõetamatud," rääkis Tsahkna.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: