Kattel: naisministrite lisandumine on hea, aga võrdõiguslikkuse edendamiseks sellest ei piisa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Naisministrite arvu suurenemine loodavas koalitsioonivalitsuses on igal juhul positiivne, kuid võrdõiguslikkuse edendamiseks on oodatud ka muud sammud, leiab TTÜ innovatsioonipoliitika ja tehnoloogia valitsemise õppetooli juhataja, professor Rainer Kattel.

Ta avaldas ERRi uudisteportaalile lootust, et lisaks naisministrite arvu suurendamisele seniselt kahelt viiele, teeb Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide koalitsioon ka teisi muudatusi, mis parandaksid naiste positsiooni ühiskonnas. Katteli arvates tuleks kehtestada nn triibulised nimekirjad, palgad avalikustada jne.

"Ma ei usu, et oleks vaja muuta riigistruktuure selleks, et naistel oleks rohkem võimalusi poliitikas ja avalikus teenistuses," arvas Kattel.

Pigem on tema hinnangul tegemist ühelt poolt aegunud perekondlike väärtushinnangutega (naised pühendavad rohkem aega kodustele töödele ja lastekasvatamisele) ning teisalt kehtivate reeglitega, mis neid väärtusi kinnistavad (nt isapuhkus pole praegu kohustuslik).

"Just taolisi seadusi tuleks muuta," rõhutas Kattel.

Lahkuvas valitsuses on kaks naist - keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ja kultuuriminister Urve Tiidus, kes jätkavad samadel ametikohtadel ka uues valitsuses. Neile lisanduvad nüüd väliskaubanduse- ja ettevõtlusminister Anne Sulling, sotsiaalhoolekande minister Helmen Kütt ning majandus- ja taristuminister Urve Palo. Kaks viimast on sotsiaaldemokraadid, ülejäänud kuuluvad Reformierakonda.

 

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: