Eesmaa Savisaare jutust: praegust ja sõjaaegset rännet ei saa võrrelda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Enn Eesmaa.
Enn Eesmaa. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Keskerakonna aseesimees Enn Eesmaa ütles Edgar Savisaare Moskvas peetud kõnet kommenteerides, et Eesti rahvastikukadu II maailmasõja ajal ja praegu ei saa võrrelda.

"Need asjad on minu arvates võrreldamatud, sest üks on sõjaolukord ja teine on majanduskitsikus. Ja paljud nendest, kes ära läksid on ju n-ö heaolu otsijad," ütles Eesmaa ERR-i uudisteportaalile.

Eesmaa lisas samas, et ta on näinud ka analüüsi, et sõjaaastatel olid lahkujate numbrid ikkagi tunduvalt suuremad, kui praegu. "Ei ole täpsemalt neid asju uurinud, ei oska öelda, aga mina lähtuksin sellest, et ma neid asju ei kommenteeriks, ega läheks võrdlema. Eriti tänasel küüditamise aastapäeval," lausus riigikogulane.

Eesmaa rõhutas, et erakonna üldine seisukoht Ukraina ja Krimmi sündmuste suhtes on see, et tegemist on Venemaa poolse agressiooniga.

Ta märkis, et riigikogu keskfraktsiooni liikmes on alla kirjutanud ka Ukraina teemalisele avaldusele, mis ka Savisaare heakskiidu sai.

"Minu arvates Savisaare suhtumine sündmustesse Krimmis ja Ukrainas ühtivad sellega, mida ka mina arvan," sõnas Eesmaa.

"Kuidas, millistel tingimustel sellised mitmeti tõlgendatavad ja praegu kritiseeritavad avaldused olid, seda peab Edgar Savisaar ise kommenteerima," ütles ta veel.

Savisaar ütles eelmisel nädalal Vene välisministeeriumi diplomaatia akadeemias ettekandega esinedes, et Teine maailmasõda ei mõjutanud Eesti rahvastikku nii drastiliselt, kui seda on teinud paremliberaalse juhtimise aastad.

Varem oli uudisteagentuur RIA Novosti vahendanud Savisaart, justkui oleks ta öelnud, et Krimmi referendumi legitiimsus ei ole oluline. Savisaar pakkus, et temalt intervjuu võtnud ajakirjanik võis olla provokaator.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: