Reinsalu kutsus Balti kolleege üles suurendama kaitse-eelarveid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ametist lahkuv kaitseminister Urmas Reinsalu saatis kirja oma Läti ja Leedu kolleegidele, kutsudes neid üles tõstma kaitse-eelarveid tasemele 2% sisemajanduse kogutoodangust.

Läti kaitseminister Raimonds Vējonisele ja Leedu kaitseminister Juozas Olekasele saadetud kirjas ütles Eesti kaitseminister, et Balti riikide ühtsus nii NATO-s kui Euroopa Liidus on äärmiselt tähtis ning üldjuhul on Eesti, Läti ja Leedu rääkinud ühisel häälel ja tugevdanud üksteise positsioone.

"Ühine arusaam meie piirkonna julgeolekuolukorrast on taganud, et meie põhiväärtused ja ambitsioonid püsivad ühilduvatena," kirjutas Reinsalu.

Eesti kaitseministri sõnul näitavad jätkuv Ukraina kriis ning Balti riikide piiride lähedal toimunud hiljutised jõudemonstratsioonid, et me ei tohi oma julgeolekut võtta iseenesestmõistetavana. "Ajalugu on veenvalt tõestanud, et järsud muutused geopoliitilisel maastikul nõuavad ülimat valvsust, ühtsust ja kaugelevaatavat pilku," seisab kirjas.

Reinsalu märkis oma kirjades Läti ja Leedu kolleegile, et ka Eesti ametisse astuv uus valitsus on lubanud säilitada kaitsekulud tasemel 2% sisemajanduse kogutoodangust.

"Teades ja mõistes teie riigi poliitilisi valikuid ja siseriiklikke väljakutsed, kutsun teid siiski üles otsima võimalust kaitse-eelarve suurendamiseks. Vähene panustamine riigikaitsesse mõjutab otseselt meie piirkonna julgeolekut ning piirab mõju, mida saaksime avaldada heidutushoiaku-teemalistes debattides NATO-s. Kuna NATO on loodetavasti suurendamas tähelepanu kollektiivkaitsele, peame me saatma tugeva signaali, et suhtume riigikaitsesse tõsisemalt kui mitmed teised riigid," kirjutas kaitseminister.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: