Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigikontroll: Eesti Energia kaevandas loata hiigelkoguse turvast

{{1395983720000 | amCalendar}}
Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivne Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikontrolli andmetel on Eesti Energia Kaevandused mitme aasta jooksul ebaseaduslikult kaevandanud väga suures koguses turvast, mida on rohkem, kui kõik Eesti turbatootjad kokku aasta jooksul võtavad.

Riigikontrolli audit paljastas, et Eesti Energia Kaevandused on aastatel 2009–2012 Narva ja Sirgala põlevkivikarjääriga osaliselt kattuvast Puhatu turbamaardlast ilma loata kaevandanud tohutu koguse, umbes 900 000 tonni turvast, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kaevandamise eest pidanuks tasuma ka 1–1,3 miljonit eurot kaevandamistasu, mille sissenõudmist menetleb keskkonnainspektsioon.

Eesti Energia ei eita, et eemaldas turbakihi, ent väidab enda tellitud uuringule toetudes, et kiht oli palju tühisem, kui riigi andmed ütlevad ning mingeid rikkumisi pole firma toime pannud.

Eesti Energia teatas, et ootab selgust edasiste kaevandamistingimuste kohta ja teeb selle nimel keskkonnaministeeriumiga igakülgset koostööd.

Ettevõtte pressiesindaja Eliis Vennik ütles ERRi uudisteportaalile, et Eesti Energiale põlevkivi kaevandamiseks antud maavara kaevandamise load annavad õiguse kaevandustöid teha kogu mäeeraldise piires, maapinnani välja.

"Seega ei ole korrektne väita, et kaevandamine on toimunud ilma loata. Teine oluline asjaolu on see, et liigse vähesuse tõttu ei peaks kõnealune turvas üldse varuna arvel olema, sest seda ei ole võimalik turbana kasutusele võtta," märkis Vennik. 

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: