Andrus Ansip kandideerib europarlamenti

{{1395998003000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Reedel kogunenud Reformierakonna juhatus kiitis heaks Andrus Ansipi lisamise europarlamendi valimisnimekirja.

Muudatused kinnitab järgmisel pühapäeval kogunev erakonna üldkogu, samuti on päevakorras erakonna esimehe valimine, kelleks kandideerib peaminister Taavi Rõivas.

"Urmas Klaas on erakonnale teada andnud, et Tartu linnapeaks asumise tõttu loobub ta europarlamenti kandideerimisest. Samuti avaldas erakonna esimees Andrus Ansip soovi lisada tema nimi erakonna valimisnimekirja. Täna kogunenud juhatus kiitis need muudatused heaks," ütles Reformierakonna peasekretär Martin Kukk.

Kukk lisas, et lõplikult kinnitab erakonna europarlamendi valimisnimekirja järgmisel pühapäeval kogunev erakonna üldkogu.

Samuti pidas Kuke sõnul juhatus otstarbekaks lisada üldkogu päevakorda erakonna esimehe valimise, kelleks kandideerib peaminister Taavi Rõivas.

"Reformierakonnas on olnud kombeks, et peaminister on ühtlasi ka erakonna esimees, seega on igati ootuspärane, et äsja ametisse valitud peaminister Taavi Rõivas erakonna esimeheks kandideerib," lausus Kukk.

Ansip: eurosaadiku mandaat lisab tõenäosust Euroopa Komisjoni saamisel

Andrus Ansip ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ta otsustas Euroopa parlamenti kandideerimise mõni päev tagasi. "Jah, ma tahan saada Euroopa Komisjoni liikmeks, kuid europarlamendi liikme mandaat lisab tõenäosust Euroopa Komisjoni liikmeks saamisel," rääkis ta.

Erakonna esimehe valimise kohta ütles Ansip nii: "Seda olukorda, kus erakonna esimees ei ole peaminister ei peaks liiga pikalt taluma ja mina sooviksin erakonna esimehe ametist võimalikult kiiresti loobuda."

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: