Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Konservatiivne Rahvaerakond läheb eurovalimistele 12 kandidaadiga

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu kinnitas täna erakonna kandidaatide nimekirja europarlamendi valimisteks ning paneb välja maksimaalse suurusega ehk 12-liikmelise nimekirja, mille esinumbriks on erakonna juhatuse liige ja Lääne-Tallinna ringkonna esimees Martin Helme.

Nimekirjas teisel kohal on erakonna esimees, suursaadik Mart Helme ning kolmandal Saue linnapea ja Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu esimees Henn Põlluaas.

Lisaks kandideerivad Leili Utno, kes on kauaaegne Välis-Eesti Ühingu juht ja Eesti endine suursaadik Lätis; Jaak Madison, erakonna noorteorganisatsiooni esindaja; Merri Aart põllumajandust ja maaelu puudutavate eurotoetuste ekspert; Heldur Paulson, erakonna Pärnu ringkonna aseesimees; ning rahvusvahelise õiguse doktor Jaak Roosaare.

Konservatiivne Rahvaerakond kaasas oma nimekirja ka erakonnaväliseid eksperte ehk euro päästemehhanismi ESM-i ekspert, majandusteadlane ja fiskaalõiguse õppejõud Paul Tammert, lastekaitse ja naiste väärkohtlemise vastane aktivist, Eesti Naisjuristide Liidu liige Marika Pähklemäe ning tuntud eurokriitik Antti Poolamets, samuti jahinduse asjatundja Andres Lillemäe.

Martin Helme sõnul minnakse eurovalimistele selge eesmärgiga saada kätte mandaat. "Me oleme ülejäänud Eesti erakondadest selgelt eristuva platvormiga, kuna oleme ainsad, kes leiavad, et euroliidus on võimu koondumine Brüsselisse läinud liiga kaugele, ning otsustusõigus tuleb tagasi tuua liikmesriikidele," märkis ta.

Tema sõnul on ehe näide ESM-i mehhanism ning see on Euroopas aina laiemat kandepinda leidev seisukoht. "Me oleme ka ainsad, kes tegelikult täidavad loosungi „mitmekesisus rikastab“ sisu, kuna soovime, et Euroopa säiliks mitmekesiste rahvusriikide kooslusena, mitte ei oleks ühte halli värvi multikulti soust," märkis Helme.

Helme sõnul teeksid nad Euroopa parlamendiskoostööd EFD-grupiga ehk Vaba ja Demokraatliku Euroopa fraktsiooniga.

Konservatiivse Rahvaerakonna valimisloosung on „Meie Eesti eest – rahvusriikide Euroopa eest!“

EKRE nimekirja järjestus on selline: Martin Helme, Mart Helme, Henn Põlluaas, Leili Utno, Jaak Madison, Andres Lillemäe, Marika Pähklemäe, Heldur Paulson, Antti Poolamets, Merri Aart, K. Jaak Roosaare, Paul Tammert.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: