X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigikogu keskerakondlasest liikme Urbo Vaarmanni kohtuprotsess algab sügisel

Urbo Vaarmann
Urbo Vaarmann Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu keskerakondlasest liikme Urbo Vaarmanni kriminaalasja vaagimine Tartu maakohtus algab sügisel, kuna seni seisis protsessi käivitumine tema saadikukaitse taga.

Veebruari alguses määras kohus korraldaval istungil kohtuprotsessi korduvas pistise andmises ja soodustuskelmuses süüdistatava Urbo Vaarmanni (37) ja tema kaassüüdistatavate üle sügisele, kuna enne oli vaja lahendada tema saadikupuutumatuse küsimus.

Vaarmanni süüdistusakt koostati ajal, mil ta veel riigikogu liige ei olnud ja saadikukaitset ei omanud, kuid olukord muutus ning kohus leidis, et talle kohaldub kriminaalmenetluse seadustikus sätestatud erikord, kuna temast sai vahepeal riigikogu liige.

Neljapäeval võttis riigikogu saadikupuutumatuse kuriteosüüdistuse ootel keskfraktsiooni liikmetelt Priit Toobalilt ja Lauri Laasilt ning juba kohtu all antud Urbo Vaarmannilt.

Tartu maakohus määras Vaarmanni ja tema kaaslaste kriminaalasja esimese istungi 20. oktoobrile ning istungid toimuvad planeeritavalt nii oktoobris kui novembris ning detsembri alguses on kavas jõuda kohtuvaidluseni.

Vaarmanni süüdistatakse soodustuskelmuses ja pistise andmises

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi taotles Vaarmann ühele osaühingule 2010. aasta septembrist kuni mullu maini põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametist (PRIA) pettuse teel toetust Jõgevamaal asuva hoone rekonstrueerimiseks ja kinnistule välisrajatiste ehitamiseks.

Süüdistuse kohaselt seisnes pettus omafinantseeringu mittetasumises ja ehituskulude suuremana näitamises. PRIA määras OÜ-le toetuse 283 623,79 eurot, millest PRIA maksis välja 95 731,97 eurot. Kuna tekkis kahtlus pettuses, siis ülejäänud toetuse väljamaksmine peatati.

Lisaks süüdistatakse Vaarmanni oma tuttavale PRIA ametnikule pistise andmises selle eest, et too uuriks, mille tõttu toetuse teise osa väljamaksmine venib ning võimalusel kiirendada toetuse väljamaksmist.

Vastutasuna võimaldas Vaarmann PRIA ametnikule sünnipäevapeo korraldamise PRIA-lt saadud vahenditest renoveeritud hoonetes ning Vaarmanni lähedase poolt korraldatava ürituse reklaami meediaväljaandes.

Praegu on kuriteoga saadud vara konfiskeerimise tagamiseks arestitud Jõgevamaal asuv kinnistu, millel hooned renoveeriti, samuti kinnistule seatud hoonestusõigus ja kinnistutele ning hoonestusõigusele seatud ühishüpoteegid.

Kriminaalasja uuris keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning uurimist juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: