Homme tulekul: kas aastal 2032 võib keskmine palk olla 2000 eurot? ({{commentsTotal}})

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: Toomas Huik/Scanpix

Homme saab ERRi uudisteportaalis lugeda intervjuud Tartu Ülikooli makroökonoomika professori Raul Eametsaga, kes muude teemade hulgas arutleb selle üle kui suur võiks olla 18 aasta pärast Eesti keskmine palk. Avalda arvamust: kui suur võib aastal 2032 olla Eesti keskmine palk?

„Meie palgatase on ehk nii palju tõusnud, et oleme enam-vähem konkurentsivõimelised,“ ütleb ta. Kui vaadata tagasi kümme aastat, siis keskmine palk on selle ajaga tõusnud rohkem kaks korda.

Seetõttu ta ei imestaks, kui 18 aasta pärast võiks keskmine palk olla 2000 eurot või isegi rohkem. „Aastaks 2032 oleme jõudnud enam-vähem järele EL-i keskmisele tasemele. Oleme seal keskel, mitte eesotsas – see loosung oli natuke utopistlik,“ räägib Eamets.

Lisaks arutleb Eamets rahvusriigi, rände ja doktoriõppe teemadel.

„Monoetnilise rahvusriigi ideoloogia, mis on paljuski praegune Eesti ametlik ideoloogia, ei ole tulevikus realistlik. See ei tähenda alati segunemist, segaabielusid või mingeid selliseid asju. See tähendab, et inimesed lihtsalt liiguvad,“ ütleb ta.

Loe Raul Eametsa ja teiste teadlaste mõtteid teemal milline võiks olla elu aastal 2032 ERRi ja Tartu Ülikooli koostööprojekti lehelt Visioon 2032.

 

Toimetaja: Marju HimmaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: