Ihtüoosi põdev poiss sai vannitoa asemel uue maja ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Sihtasutuse TÜ Kliinikumi Lastefond pangakontodele on Kaido toetuseks laekunud rohkem kui 4000 annetaja poolt kokku üle 80 000 euro, mis võimaldab poissi aidata palju rohkem kui algselt plaanitud.

Möödunud teisipäeval "Ringvaates" nähtud kaheksa-aastase ihtüoosi põdeva Kaido lugu läks hinge nii paljudele, et vannitoast unistanud poiss saab annetuste abiga endale terve uue elamise.

Lastefondi tegevjuhi Küllike Saare sõnul leidis fondi nõukogu Kaido ning tema vanaema elamise olukorraga põhjalikumalt tutvudes, et otstarbekam on ehitada neile täiesti uus kodu.

"Kuna meie põhimõte on, et kogu annetatud raha kasutame arvete ja tšekkide alusel Kaido heaks, siis otsustaski lastefond koos poisi eestkostjaks oleva vanaemaga, et vana elamise remontimise asemel ehitatakse Kaidole senise kodu kõrvale uus maja koos uue kanalisatsiooni ja imbala, juurdepääsutee, elektriliitumise, soovitud ahjude, sisustuse ja kõige muu vajalikuga," lausus Saar.

Ta selgitas, et hetkel laseb nende koduks oleva vana vallamaja katus läbi, seinad on külmad, kõik aknad vajavad vahetamist, puudub korralik kanalisatsioonisüsteem ja kokkuvõttes kujuneks sellise maja kapitaalremont olukorda hinnanud ekspertide sõnul kallimaks ning palju aeganõudvamaks kui uue ehitus.

"Uus maja saab juriidiliselt Kaido omandiks ja see aitab tal tulevaseks eluks julgemalt ette valmistuda. Kuulutame peagi välja avaliku hanke majaehituseks parima pakkumise saamiseks. Loodame täiendavalt veel erinevate ehitusettevõtete ja ka sisustusfirmade abile, et Kaido uus kodu saaks igati korralik," rääkis Saar.

Fond aitab Kaidot ning tema vanaema ka kogu vajaliku dokumentatsiooni ja juriidilise poole kordaajamisel. Lisaks paigaldatakse vann ka Urvaste internaatkooli, kus Kaido veedab viis päeva nädalas ning kus ta oli siiani sunnitud samuti lastevannis käima.

Kuivõrd annetusi on laekunud oodatust palju enam ning ka otse vanaema Vilve kontole, soovivad Kaido ja tema vanaema aidata ka teisi ihtüoosihaigeid lapsi.

Praeguseks on 18 lapsest, keda lastefond on aastaid nahahooldusvahenditega toetanud, Kaido kõrval veel nelja lapse pered palunud fondi abi pesemisvõimaluste parandamisel. 

Kaido lugu saab vaadata siit.

Toimetaja: Anna-Liisa VillmannHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: