X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome pole Tallinna-Helsingi tunnelile jah-sõna andnud

Kultuuritöötubasid saab külastada Tallinki laevadel
Kultuuritöötubasid saab külastada Tallinki laevadel Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kui Eesti on kahe riigi pealinnu ühendava tunneli osas optimistlikum, siis Soome pole otsustanud, kas üheksa miljardi euro suurune investeering on majanduslikult elujõuline.

Helsingi linna planeerimisosakonna rahvusvahelise logistika spetsialist Ulla Tapanien tõdes, et kui Eesti on tunneli osas avaldanud riikliku strateegia, käsitleb teemat ka piirkondlikes arengukavades ning plaani järgi on tunnel aastaks 2030 olemas, siis Soome pealinnal pole veel ühtegi konkreetset kava, vahendas Yle.

"Kui tunnel osutub kasumlikuks, saame teha edasisi plaane. Enne sellesse etappi jõudmist peame uurima, kas projektiga on mõtet edasi minna, ning kas transpordime inimesi või kaupu. Nii reisijate kui ka kaubavedu on viimastel aastatel kasvanud, kuid hetkel väikeses mahus, mistõttu tunnel pole rajamist väärt," lausus Tapanien.

Kui tunnel saab rohelise tule, ühendatakse see ka Rail Balticuga, mille valmimistähtaeg on aasta 2024.

Harju maavalitsus koostöös Tallinna ja Helsingi linnavalitsustega ning Femern Belt arengufondiga Taanist on ette valmistamas Tallinna ja Helsingi vahelise püsiühenduse tasuvuse eeluuringu projekti nimetusega Talsinkifix.

Ühisprojekti raames kuulutatakse homme välja hange Tallinna-Helsingi vahelise püsiühenduse tasuvusuuringu eeluuringu teostamiseks.

Eeluuring koondab kokku kõik senised uuringud ja andmed eesmärgiga anda teaduslikult põhjendatud ning analüüsidele toetuv esialgne hinnang sellele, kas ja milliste tingimuste korral on mõeldav kahe riigi pealinnade vahelise püsiühenduse loomine.

Uuringuga vaadeldakse võimalikku Tallinna ja Helsingit siduvat püsiühendust tunnelina või tunnelite ja sildade kombinatsioonis ning selle lõpparuanne valmib järgmise aasta alguses.

Projekti Talsinkifix kogumaksumus on 100 000 eurot ning 85 protsendi ulatuses rahastab projekti Euroopa Liidu Läänemere Strateegia seemnerahastu programm (EUSBSR Seed Money Facility).

Tallinn-Helsingi püsiühendus on välja toodud üleriigilises planeeringus Eesti 2030+, Harju maakonna maakonnaplaneeringus ja Viimsi valla üldplaneeringus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: