Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnu haigla koolitab välja 30 õde

Sügisest saavad 30 soovijat Pärnu haiglas õeks õppida, omandades kolme ja poole aasta pikkuse õppeaja järel rakendusliku kõrghariduse.

Tegemist on projektiga "Kool haiglas", mille osapooled Pärnu haigla, Tallinna tervishoiu kõrgkool, Eesti õdede liit ja Tartu ülikooli Pärnu kolledž allkirjastasid täna koostööleppe.

Võimalus Pärnus õekutse omandada on teretulnud Pärnumaa ning kindlasti ka naabermaakondade elanikele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärnu haigla õendusjuht Margit Seppik märkis, et kõige suurem pluss on projekti juures see, et Pärnu maakonna noored inimesed saavad oma kodu lähedal õeks õppida.

Võimalus on tema sõnul avatud nii keskkoolilõpetajatele kui ka neile, kes juba töötavad, sest tegemist on tsükkelõppega.

Tallinna tervishoiu kõrgkooli rektor Ülle Ernits tõi välja, et koolil on regionaalse õppe kogemus aastast 2002, kui hakati Kohtla-Järvel käima.

"Tegelikult Pärnus on olemas ka juba täiesti tasemel õppejõud, kes meil on siin tasemeõppes õpetanud. See tähendab seda, et osad tulevad Tallinnast, osad tulevad Pärnust ja küll me hakkama saame," lausus Ernits.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: