X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestis on puudu mitusada füsioterapeuti

Foto: Postimees/Scanpix

Praegu tegutsevad füsioterapeudid peamiselt tervisekeskuste ja haiglate juures, aga nende teenus võiks olla laiemalt kättesaadav. 

Haapsalu taastusravihaiglas käib poolesaja osalisega praktilise laste füsioteraapia kursus, mille üks eesmärkidest on harida ja julgustada taastusraviarste, et nad hakkaks pidama erapraksist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Haapsalu taastusravihaigla füsioterapeudi Kadri Englase sõnul on taastusravi väga kiiresti arenev valdkond ja uute suundadega tuleb kursis olla. 

"Koolitusega oleme tabanud naelapea pihta, sest see otseselt õpetab seda, kuidas neuroloogilise kahjustusega inimese motoorseid funktsioone toetada, neid taastada, neid õpetada," kirjeldas Englas koolituse eesmärki.

Ameerika Ühendriikides 33 aastat praktiseerinud füsioterapeut Jane Styer-Acevedo annab kümnel päeval poolesajale Eesti füsioterapeudile praktilisi laste taastusravi tunde. Eestis ühtegi selle ala nii kogenud spetsialisti pole.

Styer-Acevedo kursuste üks eesmärke on harida Eesti füsioterapeute, et suureneks nende ring, kes asutaks erapraksise, kuna vajadus füsioterapeutide järele on suur.

"Nendel kolmel kursusel osalevad Eesti füsioterapeudid on väga muljetavaldavad. Nad on suurepärased arusaajad, nad on õpihimulised ja võivad väga lihtsalt avada oma kliiniku või ühiskondliku teenusekeskuse," hindas kursuse juhendaja eestlaste taset.

Praegu töötab enamik taastusraviarste tervisekeskuste ja haiglate juures, kuid see teenus võiks rohkem jõuda väljapoole, et tekiks konkurents ja paraneks teenuse kvaliteet.

Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse juhatuse esimees Priit Eelmäe tõi välja, et täna on Eestis puudu nelisada esmatasandil töötavat füsioterapeuti.

"Ma siiralt loodan, et terviseedenduse ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskus annab väärika sisendi ja loob head võimalused ja pädevad spetsialistid, kes on valmis siis esmatasandil iseseisvalt tegutsema kas tervisekeskuste juures või siis lausa erapraksist pidades," lausus Eelmäe.

 

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: