Tarand ei välista veelgi suurema häältesaagi saamist

{{1396862806000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Europarlamendivalimistel üksikkandidaadina kandideeriv Indrek Tarand viis oma kandideerimisdokumendid vabariigi valimiskomisjoni.

2009. aastal kogus Tarand ülisuure häältesaagi ning pääses europarlamenti. Toona andis tema poolt hääle ligi 103 000 valijat ja tal jäi napilt puudu kahe mandaadi saamisest.

Tarand ütles ERRi raadiouudistele antud intervjuus, et ei välista seekord veelgi rohkemate häälte saamist. "Aga tuleb palju tuleb, valimised on kodanike pidupäev, kus nad teevad oma häältega vastutustundlikke otsuseid," lisas ta.

Tartu ülikooli vanemteaduri Piret Ehini hinnangul ei kogu suure tõenäosusega ükski üksikkandidaat Euroopa parlamenti pääsemiseks piisavalt valijate hääli, sest eestlastel pole praegu põhjust massiliseks protestikäitumiseks.

Ehini seisukohta kommenteerides ütles Tarand, et ka teadlased võivad tihtilugu eksida.

"Ma kasutaks juhust, et rõhutada - protestihääl ei ole minu meeles viljakas kontseptsioon. See on politoloogilise laiskuse tunnus ja ei sisalda teaduslikku uudishimu. Inimesed annavad Eesti seaduste järgi oma hääle kellegi poolt. Sellist praktikat, nagu oli vahepeal Lätis, et saab ka kellegi vastu anda ehk protestida meil ei tunta. Järelikult pole mõtet kirjeldada minule tulnud hääli protestihäältena, samahästi võiksin ma kirjeldada Keskerakonnale antud hääli protestihäältena Reformierakonna vastu ja vastupidi," rääkis ta.

"Kodanik on vaba tegema oma häälega seda, mida ta tahab ja võibolla paremal juhul protestivad need, kes üldse valima ei tule," jätkas Tarand.

 

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: