Eesti venekeelsed elanikud koguvad allkirju separatismi vastu ({{commentsTotal}})

Natalja Kitam.
Natalja Kitam. Autor/allikas: Scanpix/Postimees

Mitte-eesti päritolu ühiskonnategelaste ja kodanikuaktivistide algatusrühm koostas avalduse "Memorandum 14", mis toetab Eesti suveräänsust ning mõistab hukka kolmandate riikide sekkumise Eesti siseasjadesse.

"Kogu vastutusega tahame öelda, et meie sooviks on lahendada kõiki Eesti ühiskonna probleeme koos Eesti Vabariigi seadusliku võimu esindajatega. Me ei vaja kaitset väljapoolt, me peame lubamatuks kolmandate riikide sekkumist Eesti sisepoliitikasse," seisab petititsioon.ee keskkonnas koostatud avalduses.

"Memorandum 14" algatajad ei toeta enda sõnul separatistlikke meeleolusid ja avaldusi, mida tehakse Eesti venekeelse kogukonna nimel.

Algatusrühma sõnul tahab lõviosa kohalikest venelastest elada vabas ning demokraatlikus Eestis ning "kaitset" mujalt ei vaja siin keegi.

"Me tahame elada Eestis, see on meie riik. Muidugi, tänases Eestis on puudujääke, muuhulgas ka venekeelse vähemusega seonduvates küsimustes, kuid neid peab lahendama, pidades kinni põhiseaduslikust korrast," leiab algatusrühm.

Vene päevaleht Izvestija kirjutas, et Eesti Kremli-meelsed aktivistid tahavad korraldada aprillis Tallinnas kaks miitingut, et avaldada solidaarsust Krimmi ja Ukraina kagupiirkonna oblastitega ning osutada võimalusele korraldada referendum Kirde-Eesti lahkulöömise ja Venemaaga liitumise küsimuses.

Toimetaja: Anna-Liisa VillmannHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: