Oviir: palgalõhe saab likvideerida riik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Euroopa Parlamendi saadiku Siiri Oviiri silmis tuleks Eestis töökohad klassifitseerida, et oleks selge, missugune on võrne tasu võrdse töö eest.

Eesti on Euroopas esikohal palgalõhe suuruses naiste ja meeste vahel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuidas olukorda ikkagi muuta, arutasid arvamusliidrid Pärnus foorumil "Tuld palgalõhele", mille korraldasid sotsiaaldemokraadid.

Eesti naise kesmine tunnipalk on 30% väiksem kui mehel, kusjuures Euroopas on vahe pea kaks korda väiksem.

Õpetaja Maive Põder, kes Pärnus konverentsi kuulas, tõdes nukralt, et kaalub välismaale tööleminekut, ehkki tuleb vähemalt alguses teha lihtsamat tööd. Kuidas palgalõhet kaotada, tema öelda ei osanud.

"Kui töötaja hakkab väga palju survestama tööandjat, siis tekib ju konflikt tööandjaga. Ma ei kujuta ausalt öeldes ette. Üksinda seda vist küll ei tee. Kui on kollektiiv selline, kus kõik on ühes kambas? Aga see tekitab ju sõda, kus ikkagi tööandja jääb peale," arutles Põder.

Euroopa Parlamendi saadik Siiri Oviir ütles, et palgalõhe saab likvideerida riik, hakates järgima seadusi: 1. mail saab kümme aastat soolise võrdõiguslikkuse seaduse jõustumisest ning 2009. aastal jõustus Lissaboni leping, mis sätestab, et võrdse töö eest peab saama võrdset tasu.

"Mis on võrdväärne töö? Täna Eesti riigis seda ka keegi ei tea, kuigi kümme aastat tagasi jõustunud seadus nõudis vastava määruse vastuvõtmist koos juhendiga. Meil tuleb töökohad klassifitseerida, et me näeksime, missugust haridust, missugune vastutus või kohustus on ühel või teisel töökohal," lausus eurosaadik.

Oviir tõi positiivse näitena, et naiste suhtarvu poolest, kes on tihedas konkursis Euroopa Komisjoni ametnikena tööle saanud, on Eesti teisel kohal.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: