Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Elroni sõiduplaani muudatus jättis kümned inimesed rongist maha

{{1397461344000 | amCalendar}}
Elroni sõiduplaanimuudatuse tõttu jäid kümned inimesed rongist maha.
Elroni sõiduplaanimuudatuse tõttu jäid kümned inimesed rongist maha. Autor/allikas: ERR

Elroni sõiduplaani muudatuse tõttu jäi täna hommikul Tartu-Tallinna ekspressrongist maha mitukümmend inimest, sest rong väljus tavapärasest 20 minutit varem.

Tartu rongijaama perroonil ootas täna hommikul Tallinnasse reisijaid ees ebameeldiv üllatus. Rong, mis tavapäraselt väljub kell 6.56, lahkus kell 6.40, jättes need, kes olid veerand tundi enne teisi jaama saabunud, vaid rongi oranži tagumist otsa vaatama.

Tavapäraseks väljumisajaks oli perroonilt läbi käinud kümneid inimesi, kes rongi otsides märkasid lipikut, mis teatas, et seoses rahvusvaheliste rongide graafiku muutumisega väljub hommikune Tartu-Tallinna ekspress kell 6.40.

Elroni tasuliselt kliendiinfotelefonilt 1667 teatas klienditeenindaja, et alates laupäevast muutus rongide sõidugraafik ning väidetavalt pidanuks rongijaamas olema sellekohane info üleval.

Teavitus rongijaamas tõepoolest oli – selleks oli jaamahoone ukseklaasile pandud lipik. Samas kõikidel teadetetahvlitel olid endiselt üleval muutmata graafikud ning infotablool seisis samuti vana aeg.

Teadet sõiduplaani muudatuse kohta tuli Elroni kodulehelt otsida, sest graafikute juures ega esilehel seda polnud.

Teate leidmiseks tuli liikuda rubriigi "Uudised" alla ning valida sealt eraldi alarubriik "Teated", kust võis leida pealkirja "11.04.2014 kl 14.17 Reis 11 (6.56 Tartu-Tallinn ekspress) väljub 20 minutit varem".

Elroni müügi- ja arendusjuht Norbert Kaareste vabandas kõigi reisijate ees, kellele täna varahommikul 20 minutit enne tavapärast aega väljunud Tartu-Tallinn rong halva üllatusena tuli. Iga reisijani me kahjuks ei jõudnud," ütles Kaareste.

"Me jõudsime küll suurele osale reisijaist muudatusest eelmise nädala lõpus teada anda - tegime seda oma kodulehe, rongipeatuste infostendide ja Tallinna ning Tartu infokassade kaudu. Samuti võtsime ühendust nende klientidega, kes olid piletit ostes meile oma e-maili jätnud."

Muudatus toimus seoses rahvusvahelise reisirongi ajutise sõiduplaani muudatusega, mistõttu on ajavahemikus 12.-29. aprill ka kahe Elroni reisi väljumiskellajad muutunud: Tartu-Tallinn ja Aegviidu-Tallinn varahommikused rongid väljuvad tavapärasest 15-20 minutit varem, vastavalt siis kell 6:36 ja 7:34.

Elroni klienditeeninduse infotelefoni klienditeenindaja soovitusel tasuks ebameeldivuste osaliseks saanud reisijatel anda Elroni koduleheküljel tagasisidet ning kui sõiduplaani muudatusest tekkis ka varalist kahju, on võimalik küsida sellekohast hüvitist (näiteks hilinemisest põhjustatud töötundide kompensatsioon).

Uus graafik kehtib 29. aprillini, mille järel peaks hommikune Tartu-Tallinna ekspress väljuma taas tavapäraselt 6.56.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: