Ossinovski, Palo ja Nestor otsustavad Brüsselisse mineku pärast häältesaaki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski
Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Europarlamenti kandideerivad sotsiaaldemokraatide ministrid Jevgeni Ossinovski, Urve Palo ja riigikogu spiiker Eiki Nestor otsustavad Brüsselise tööle minemise pärast häältesaagi nägemist. Vaatamata oma valmisolekule, ei kinnitanud Ivari Padar, kas ta valituks osutudes europarlamendis tööle hakkaks.

Jevgeni Ossinovski sõnul ei tähenda mitmete sotsiaaldemokraatidest tipp-poliitikute kuulumine valitsuse koosseisu, et nad peaksid loobuma aktiivsest osalemisest poliitikas. "Valimistel kandideerimine ja valijatelt mandaadi küsimine ja ka saamine on poliitiku töö lahutamatu ja loomulik osa," sõnas ta.

"Olen mõned nädalad tagasi andnud riigikogu ees vande edendada Eesti elu uue valitsuse haridus- ja teadusministrina ning mõistagi pühendun praegu täielikult sellele tööle. Kui peaksin osutuma valituks Euroopa Parlamenti, hindan tõsiselt minule antud mandaadi tugevust ning langetan uues olukorras otsuse ühiskonna huvidest lähtuvalt," lausus Ossinovski.

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul sõltub tema europarlamenti minek pärast valimistulemusi. "Loodan , et meie erakonnal läheb valmistel hästi. Olen valmis töötama ka europarlamendi liikmena. Lõpliku otsuse langetan siis, kui valimistulemused on selged," sõnas Nestor.

Taristuminister Urve Palo ütles, et ta Brüsselisse minekut ei välista. "Valimistel kandideerimise loobumiseks peavad olema väga kaalukad argumendid. /.../ Kui valijad annavad SDE nimekirjast just minule kõige rohkem hääli, siis loomulikult lähen tööle Euroopa Parlamenti," ütles Palo.

Põllumajandusminister Ivari Padar kinnitas küll valmisolekut Brüsselisse minemiseks, ent jättis lahtiseks, kas ta seda ka reaalselt teeb. "Jah, kui mind valitakse Euroopa Parlamenti, olen valmis minema Euroopa Parlamenti. Olen seisnud põllumeeste huvide eest rohkem kui 15 aastat ning seda nii põllumehena, riigikogu liikmena, ministrina kui ka Euroopa Parlamendi saadikuna. Arvan, et põllumajanduspoliitika on kõige üle-euroopalisem majandusvaldkond üldse ning et põllumeestel on Euroopa Liidust kõige rohkem võita. Selle tõttu pean ka oluliseks seda, et põllumajandusteemad on tugevalt esindatud," rääkis Padar.

Professor Marju Lauristin kinnitas, et valituks osutudes, läheb ta kindlasti Brüsselisse. "Kindlasti lähen europarlamenti tööle, kui valijad mind selleks usaldavad," lausus ta.

Sama kinnitas ka Kuressaare linnapea Hannes Hanso. "Valituks osutudes ja rahvalt mandaadi saades võtan oma tegude eest vastutuse ja lähen Brüsselisse. Mulle ei meeldiks kunagi peibutusparti mängida ja lihtsalt kandideerimise pärast kandideerida."

Riigikogu vahetamist europarlamendi vastu lubas ka rahvasaadik Marianne Mikko.

Ka teised sotside kandidaadid - Liina Raud, Toomas Alatalu, Randel Länts, Natalja Kitam ja Abdul Turay - lubasid valituks osutudes Brüsselisse europarlamenti tööle minna.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: