Mikser: NATO heidutusmeetmed Baltimaades peavad olema nähtavad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

NATO otsustas suurendada oma kohalolekut Baltimaades ja mujal Ida-Euroopas, kaitseminister Sven Mikseri sõnul peavad kavandatavad heidutusmeetmed olema tõsiseltvõetavad ja pikaajalised.

 Sven Mikser kinnitas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et õige pea saab Balti riikides näha NATO mereväe, õhuväe ja maaväe võimekusi. Tema sõnul on see päevade ja nädalate, mitte kuude küsimus.

"Me tahame, et heidutusmeetmed oleksid usutavad ja tõsiseltvõetavad, see tähendab kindlasti nähtavust. Loomulikult me praegu räägime lähiaja meetmetest, mida hakatakse ellu rakendama juba lähipäevadel ja nädalatel, aga kindlasti me ei soovi, et need meetmed oleksid ainult ajutise iseloomuga," rääkis minister.

"Meie huvi on kindlasti see, et heidutus oleks kohal pikema aja vältel, ka siis kui selline akuutne kriis Ukrainas laheneb," lisas ta.

Mikseri sõnul on Ukraian kriis näidanud, et ohud ei ilmu ega kao lühikese aja jooksul ning püsiv heidutus on ka Eestis ja Balti regioonis vajalik.

Ämari lennubaas on valmis

Kaitseminister tõdes, et kuigi Ämari lennubaasi võstuvõtu võimekus oli esialgu kavas saavutada järgmsie aasta alguseks, on olude muutudes see tähtaeg ettepoole tulnud.

"Me oleme hästi valmis. Nagu teada, on juba mai algusest ka Taani hävitajad Ämaris. Usun, et Kevadtormi õppuse ajal näeme seal märkimisväärselt rohkem lennumasinaid erienvatest riikidest. Kindlasti on meie huvi ka see, et kohalolek ulatuks üle aasta lõpu ja kõik viited kinnitavad, et pikaajalisi plaane tõsiselt juba tehakse," rääkis Mikser.

Tema sõnul on Eesti ja ka NATO investeerinud Ämari lennubaasi palju. Ta lisas, et Ämari on rajatud NATO sekundaarse õhuturbe lennuväljana.

Selle, kuidas sõjalised üksused täpselt Eestisse ja Ämarisse paigutuvad, otsustavad NATO sõjalised ülemad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: