Eesti kirikuis peeti suure reede jumalateenistusi

Foto: Postimees/Scanpix

Eesti kirikuis peeti täna samuti suure reede jumalateenistusi ning Tallinna kristlased käisid erinevaid kirikuid läbival ristitee-rännakul.

Suure reede ristiteel saavad Tallinnas kokku inimesed, kes kuuluvad erinevatesse kogudustesse. Kristlastele tähendab Kristuse kannatuse ja surmapäev ehk suur reede ajaloo suurima ülekohtu toimepanemise päeva ning ristitee on selleks, et ühiselt mõtestada selle päeva tähendust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Äkki sellele mõeldes me võiksime jõuda teadmiseni, et see elu on elamist väärt siis, kui meie ta elamisväärsemaks muudame ja kui me jõudu saame sellest, et me oleme väärtuslikud läbi selle, mis esimesel suurel reedel meie heaks tehti," rääkis EELK Tallinna praostkonna praost Jaan Tammsalu.

Tänane ristiteerännak viis Jaani kirikust Olevistesse. Vahepeatused olid Kaarli ja Toomkirikus ning nende kirikute vahel olid jagatud ristitee peatused.

Kaarli kirikust Toomkirikusse jalutades tegid ristiteelised hetkeks peatuse ka Nevski katedraali ees, kus mõni hetk enne seda oli alanud suure reede jumalateenistus. Tänavu tähistavad lääne- ja idakristlsed suurt reedet ning ülestõusmispühi ühel ajal.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: