Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mereakadeemia ja TTÜ ühinemise tulemusena sünnib lisaks ka kutsekool

{{1398247800000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Täna allkirjastasid Tallinna tehnikaülikool ja Eesti mereakadeemia ühinemislepingu, kavas on järgnevatel aasatel asutada ka kutseõpet pakkuv Eesti merekool.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski märkis, et koolide liitmine on samm kvaliteetsema merendusalase hariduse suunas. Ossinovski sõnul võimaldab merendusalase kõrgharidusõppe ühendamine TTÜga paremini jagada nii ressursse kui ka spetsialiste.

"Oleme TTÜga kokku leppinud ka märkimisväärsetes taristuinvesteeringutes järgnevatel aastatel ning oleme loomas riiklikku kutseõppeasutust Eesti merekool. Need ümberkorraldused tagavad kõrgel tasemel merendusalase hariduse andmise Eestis ka tulevikus," rääkis Ossinovski.

"Meil on liitumise üle väga hea meel. Lähiaastatel peaksid paljud pikaajalised ja keerulised probleemid nagu õppekeskkonna ja taristu kaasajastamine, õppejõudude palgataseme tõstmine lahenduse saama, samas parima tulemuse saavutamiseks on vaja teha veel palju tööd. Pingutame selle nimel iga päev," ütles mereakadeemia arendusprorektor Roomet Leiger.

Mereakadeemia ja TTÜ ühinevad 1. augustil 2014. Sellest päevast alates on kõik mereakadeemia rakenduskõrgharidus- ning magistriõppe üliõpilased ja täiendusõppurid TTÜ üliõpilased ja täiendusõppurid ning neile laienevad kõik TTÜ üliõpilaste ning täiendusõppurite õigused ja kohustused.

Mereakadeemia ülesandeks on anda merendusalast rakenduskõrgharidus- ja magistriõpet, korraldada täiendusõpet, edendada õppe-, teadus- ja arendustegevust.

Mereakadeemia jätkab oma tudengitele hariduse andmist kalapüügi ja -käitlemise tehnoloogia, külmutusseadmete, laeva jõuseadmete, sadamamajandamise ja meretranspordi juhtimise, tüürimehe, veeteede ohutuse korraldamise ja haldamise ning merenduse õppekavadel.

Lepingul on haridus- ja teadusministri Jevgeni Ossinovski, TTÜ rektori Andres Keevalliku ning mereakadeemia arendusprorektori rektori ülesannetes Roomet Leigeri allkirjad.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: