Venekeelne telekanal nõuaks igalt Balti riigilt aastas 2,5 miljonit eurot ({{commentsTotal}})

{{1398365950000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Ukraina sündmustest alguse saanud idee luua Balti ühine avalik-õiguslik venekeelne telekanal võtab kuju. Mõtte autorid, Läti Televisiooni esindajad said täna toetuse ERR-i juhatuselt, varem oli neid toetanud Leedu televisioon.

Plaanitav satelliitkanal peaks pakkuma päevas 20 tundi programmi ühel kanalil, sellest oleks igal riigil paar-kolm tundi kohalikke uudiseid ja teisi saateid. Ülejäänud saated ja filmid ostetaks sisse. Lätlastel on isegi juba olemas kohapeal venekeelset programmi tootvasse toimetusse kandidaate, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Läti Elektroonilise Meedia Nõukogu esimehe Ainars Dimantsi sõnul on idee algatajale, Läti TV-le helistanud koguni ajakirjanikud Moskvast, kes on valmis uues programmis töötama.

Eesti Rahvusringhääling (ERR) on teinud venekeelse telekanali kontseptsiooni ja kalkulatsiooni ning saatnud teadus- ja kultuuriministeeriumi. Kui vajalik kaks ja pool miljonit leidub, on olemas valmisolek kanal ära teha. Tõsi küll, Moskva ja Peterburi ajakirjanikud pole veel siia helistanud.

ERRi juhatuse esimehe Margus Allikmaa sõnul on see võtmetähtsusega küsimus, kust vajalikud töötajad peaksid tulema. Allikmaa usub, et kui originaalprogramm koosneb hommiku- ja õhtusest ühiskondlik-poliitilisest osast, siis selleks on Eestis jõud olemas.

Leedus on vene keelt emakeelena kõnelevaid inimesi umbes kuus protsenti. Pärast kokkusaamist Läti Televisiooni juhtidega otsustas Leedu TV algatust toetada

Järgmise sammuna kavatsevad lätlased taotleda raha Euroopa Liidult.

Toimetaja: Sven RandlaidHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: