Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vajadus audioloogide järele kasvab

Foto: Postimees/Scanpix

Vajadus audioloogide järele kasvab pidevalt, sest suureneb vaegkuuljate ja varakurtuse all kannatavate inimeste arv. Mõne aasta pärast saabki Eesti endale veel ühe välismaal õppinud audioloogi ehk kuulmisteaduse arsti ning esimest korda toetab tema Manchesteri ülikoolis tudeerimist ka Eesti riik.

Mittetulundusühing Audiere on aidanud rahakogumisega paigaldada kuulmisimplantaate ja nüüd ka Eesti audioloogide koolitamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänasel 10. sünnipäeval anti üle 12 tuhande euro suurune stipendium Tartu ülikooli eripedagoogika tudengile Maris Kruusmaale.

"See on magstriprogramm, mis tähendab, et ma tulen tagasi ja saan töötada lastega. Ma vähemalt loodan töötada lastega, kes on saanud näiteks sisekõrva implantaadi," selgitas Manchesteri ülikooli tulevane audioloogia tudeng.

9-aastane Uku Maru, kes koos Marten Kuningaga Audiere sünnipäevaõhtut juhatas, on üks enam kui sajast implantaadiga lapsest.

Kurdiks olemise aega poiss ei mäleta ja kõrvas olev implantaat on tema jaoks mitte segav, vaid hoopis kasulik vidin. Ükski mäng või mõni muu tegevus koos teiste lastega sellepärast tegemata ei jää.

"Ma olen täpselt samasugune nagu kõik teised mu klassikaaslased. Nemad arvavad, et mul on nende implantaatidega halb, aga mul on just parem, sest ma saan selle välja lülitada, kui mind mingi heli segab või häirib, aga nemad ei saa," selgitas ta.

Audiere alustas oma tegevust kümme aastat tagasi sellega, et kogus raha kurtidena sündinud lastele implantaatide paigaldamiseks. Nüüdseks on aidatud muretseda vastsündinute kuulmist kontrolliv aparaat ja kogutakse raha Eesti kuulmisspetsialistide koolitamiseks.

Audiere asutajad loodavad, et ühel hetkel suudab Eesti jälle ise audiolooge koolitada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: