Pikhof: naisi ei saa vähese palgaga nõus olemises süüdistada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.
Sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Heljo Pikhofi (SDE) sõnul ei saa süüdistada naisi selles, et nad vähese palgaga nõus on.

"Ei saa süüdistada naisi, et nad palga küsimisel lepivad vähemaga - ühiskond peab seda normaalseks, et naised peavadki olema oma nõudmistes tagasihoidlikumad. Kui palgad oleksid avalikud, oleks kõigil võimalik õiglast palka küsida," ütles Pikhof ERR-i uudisteportaalile eilset palgalõhe statistikat kommenteerides.

Töö väärtuse hindamine on Pikhofi sõnul iga konkreetse tööandja kohustus.

Statistikaamet teatas eile, et 2013. aasta oktoobris oli naispalgatöötajate brutotunnitasu 24,8% madalam kui meespalgatöötajatel ja varasema aastaga võrreldes suurenes sooline palgalõhe 0,2 protsendipunkti.

Pikhof ütles, et meil on väga raske lahti saada "nõukaaegsest" mentaliteedist, kus samuti naisi ja naiste poolt tehtud töid madalamalt hinnati.

"Karta võib, et kui praegustele võrreldavatele andmetele oleksid lisatud ka preemiad ja muud tööandjate-poolsed hüvitised, oleks see palgalõhe suuremgi," pakkus riigikogulane.

"Palgalõhel ei ole ühte ja lihtsat põhjust. Võib oletada, et selle juured peituvad juba tütarlastele ja poistele osaks saavast erinevast kasvatusest, oma osa mängivad harjumused ja eelarvamused, nagu oleks 21. sajandi tööturg jagatud naiste ja meeste töödeks juba eelajaloolisel ajal või looduse poolt," leidis ta.

Pikhof arvas, et palgalõhe hakkab vähenema siis, kui sihipäraselt hakatakse tegelema kõigi soolise ebavõrdsuse ilmingutega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: