Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus jäi 1. klassi kohtadest puudu ainult Kivilinnas ja Kesklinnakoolis

Foto: Postimees/Scanpix

Tartu katsetas esimest korda koolikohtade jagamisel arvutiprogrammi. Linnavalitsuse esialgne analüüs näitas, et vaid 33 lapsevanemat pole lõpptulemusega rahul, kuna nende laps ei pääsenud soovitud kooli.

Kui eelnevatel aastatel jagas Tartu koolikohti koolipiirkondade kaupa, siis sellest kevadest määras lapsed koolitee pikkuse põhjal koolidesse arvutiprogramm ARNO. 1300-st lapsevanemast ei olnud arvutiprogrammi valikuga rahul ligi 200 lapsevanemat, kes soovisid, et nende laps saaks endale uue kooli, vahendasid ERRi raadiouudised.

170 puhul sai linnavalitsus soovile ka vastu tulla ning lõpuks jäi koolikohtadest puudu ainult kahes koolis - Kesklinnakoolis ja Kivilinna koolis. Kokku sooviks nendes kahes koolis õppida veel 33 last.

Tartu linnavalitsuse haridusosakonna statistilise analüüsi peaspetsialisti Sigrid Sibula hinnangul on ARNO tulek end õigustanud. "Nüüd näeme me ka osakonna tasandil esimest korda, kuidas see protsess välja näeb. Kui varasemalt olid kindlad piirkonnad, siis olid koolid need, kes pidid lastevanematega tegelema, küsimustele vastama, probleeme lahendama. Aga nüüd saime ka me omal käel näha, mis need probleemid on ja nii saime ka meie palju parema ülevaate protsessist," rääkis Sibul.

Tema sõnul soovisid osa lapsevanemad teist, arvutiprogrammi valitud koolist erinevat kooli sellepärast, et teine kool asub lähemal. "Kõigile lastele me ei saanud kõige lähemat kooli määrata," ütles Sibul. Peale selle toodi veel palju teisi põhjuseid, mis lähtusid lapsevanema töökohast, keelte või huviringide valikust või lapsevanemate enda kogemustest.

Tartu Raatuse kooli õppekorraldusjuht Õilme Saks ütles, et nende kooli puhul on neid lapsi rohkem, kes soovivad mujale minna. Mujale koolikoha saanuid ja Raatuse kooli tulijaid on vähem.

"Kui meil on hetkel linnavalitsuse korraldusega lubatud viis paralleeli, siis seda me kindlasti ei saa. Hetkel loodame, et me jääme kolme paralleeli peale," rääkis Saks.

Sibul ei välista, et kooli valikuga rahulolematute arv võiks veel väheneda, sest kui mõni populaarsesse kooli määratud lapse vanem otsustab kohast loobuda, siis on koolil kohustus pakkuda seda kohta väljajäänutele.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: