Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskkonnaõiguse keskuselt saab kaevandamise küsimustes tasuta õigusabi

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Alates maist saavad kodanikud ja kodanikuühendused, kel on küsimusi või probleeme seoses maavarade kaevandamisega, tasuta õigusabi keskkonnaõiguse keskuse (KÕK) juristidelt.

KÕK-i jurist ja juhatuse liige Kärt Vaarmari sõnul on maavara kaevandamisega seotud juhtumites tavaliselt esikohal ettevõtja huvid, kuid keskus annab inimestele võimaluse osaleda kaevandamisega seotud otsuste tegemises ettevõtjale ja riigiasutustele võrdväärse partnerina, kelle huve arvestatakse.

KÕKi juristid pakuvad kodanikele abi nii üksikutele küsimustele vastamisel kui ka seisukohtade koostamisel ja riigiasutustega suhtlemisel. Ühtlasi on juristid valmis toetama ja esindama abivajajaid kohtus juhtudel, kus inimeste või keskkonna huvid on täiesti tähelepanuta jäänud.

Teave on üleval http://k6k.ee/tegevused/projektid/kaasatus-maavarade-kaevandamisse ning sealt saab ka infot, kuhu abi saamiseks pöörduda.

Õigusabi antakse kuni 2016. aastani suurema algatuse raames, milles löövad ühtlasi kaasa Eestimaa Looduse Fond ja Eesti Maavarade Ühing.

Algatuse eesmärk on suurendada ühiskonna kaasatust maavarade kaevandamise otsustesse. Algatust rahastab EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel.

KÕK on keskkonnaõigusega tegelev mittetulunduslik sihtasutus, mille asutasid 2007. aastal Eestimaa Looduse Fond ning kolm keskkonnajuristi. KÕK-i üheks eesmärgiks on, et keskkonnaotsuste tegemisel arvestataks kõigi oluliste osapoolte huvidega.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: