Teeme Ära talgupäevaks on registeeritud 1710 talgut ({{commentsTotal}})

{{1399011126000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Teeme Ära talgupäevaks on registreeritud 1710 talgut, millest võtab osa üle 19 000 talgulise.

Teeme ära toimub traditsiooniliselt maikuu esimesel laupäeval ehk homme, 3. mail, vahendasid ERRi teleuudised.

Talgupäeva eesmärk on edendada ettevõtlikkust ja aktiivset eluhoiakut, parandades seeläbi meie ühist elukeskkonda ning tugevdades kogukondi tervikuna. Üle-eestiline Teeme Ära talgupäev sai tõuke 2008. aasta suurest prügikoristusest ning sellele järgnenud 2009. aasta mõttetalgutest.

Alates 2010. aastast on talgute korraldamine iga aktiivse kodaniku, kogukonna ja ühenduse võimalus midagi oma elukeskkonna heaks teha. Eelmisel aasta talgupäeval korraldati üle Eesti 1522 eriilmelist talgut kokku 40 000 osalejaga.

Talgutele saab registreeruda kuni täna õhtuni veebilehel teemeara.ee. Need, kes ei jõua registreeruda võivad korraldajate sõnul homme talgutele ka lihtsalt kohale minna.

Kui alguses korraldati peamiselt prügikoristustalguid, siis nüüd leiavad huvilised väga erinevaid kohti, kus appi minna - ehitatakse aedu, võetakse puid maha või värvitakse midagi, rääkis Teeme Ära 2014 talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür "Terevisioonis." Ta lisas, et paljud talgud on seotud ka laulupeo tule teekonnaga.

Tüüri sõnul moodustasid prügikoristusele keskenduvad talgud eelmine aasta kõigist talgudest viiendiku.

Toimetaja: Maarja RoonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: