Talgutest võtsid osa ka USA sõdurid ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Enam kui 1700 talgul lõi täna kaasa üle 43 tuhande inimese, nende hulgas ka USA sõdurid.

 

Kuna Saku valla Metsanurme külaseltsi mehed võtsid enda kanda masinaga tehtavad tööd, siis jäi naiste hooleks juhtida Ameerika õhudessantväelasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nad alluvad hästi. Kuulen pidevalt igale palvele vastuseks "Yes, ma'am" ja poisid lähevad kohe tegema seda, mida on palutud," kinnitas talgujuht Anneli Kana.

Ameerika sõdureid oli Metsanurme talgutel veerandsada. "Ma kasvasin üles sellist asja tehes, nii et minu jaoks on see tore," ütles seersant Matthew Key.

"See on tore. Ma ei ole üldse väsinud, mulle meeldib seda kogu päev teha. Ma tegin aiatööd ka kodus. Hea on saada baasist välja, ennast liigutada ja näha ümbruskonda. Ma naudin seda," lisas leitnant Guy Perez.

Harjumaal, Lilleorus oli täna talgulisi kokku saja ringis. Kui Põhuteater kahe ja poole aasta eest Tallinnas Skoone bastionil lõpetas, kolis see Lilleorgu. Detailid seisid siiani pakituna ning ootasid vundamendi valmimist. Põhuteatri detailidest valmib õppekeskus.

"Tänu Põhuteatrile jätkub meil juba teist aastat selline traditsioon, et meil on talgud igal nädalavahetusel," selgitas talgujuht Ville Jehe.

Järg on tulemas vabavaratalgutele, kus talgutööks oli vabatarkvara paigaldamine arvutitele. IT kolledžis oli ootajate järjekord pikk ja kuigi IT asjatundjaid tuli juurde, ei saanud kõik oma arvutit täna veel korda.

"Kui me tahame neid inimesi tõesti korralikult aidata, siis seda ei jõuagi, sest kui teeks liinitööd, juhtuks õnnetusi ja ei saaks inimestega nii palju tegeleda," rääkis talgujuht Laur Mõttus.

Lugude rääkimine on samuti talgutöö - Tallinnas Tammsaare muuseumis koguti kadriorulaste mälestusi.

"Arhiivist leiame faktoloogiat, ehitusajaloolisi andmeid ja muud säärast. Aga neid killukesi, mis Kadrioru elama panevad Kadrioru, me arhiivist ei leia," tõdes talgujuht Mihkel Uus.

Kadrioru ajalooprojekt kingib igale Kadrioru majale tema ajaloo ja elanike mälestused.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: