Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Osa ministeeriumitest kasutab ametiautode kõrval ametirattaid

Foto: ERR

Ajal, mil riigikogus jätkub vaidlus firmaautode maksusoodustuste vähendamise üle, on mõni ministeerium ametiautode kõrval kasutusele võtnud ametirattad - see on odavam ja ka keskkonnasäästlikum liikumisviis.

Taivo Linnamägi on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis riigivara valdkonna juht. Nii tööle kui kohtumistele eelistab ta sõita jalgrattaga, vahendas "Aktuaalne kaamera. Nädal".

"Enamik kohtumisi on teistes ministeeriumites või valitsemisala asutustes ja need kõik paiknevad kesklinna läheduses või pisut kaugemal - enamikule neist annaks kohale minna rattaga," selgitas ta.

Tema sõnul on siiani käidud kohtumistel ühistranspordiga, üldautodega või mõnel muul viisil, kuid jalgratas ei ole kindlasti olnud ametniku eelistatuim variant.

Nüüd on see muutumas. Majandusministeeriumis eelmise aasta lõpus kasutusele võetud kaks ametiratast on iga päev sõidus. Aga miks need soetati?

"Üks pool on see, et reaalselt pakkuda inimestele mitmekesiseid liikumisviise, et ei eelistataks autot esimese variandina. Teine pool sellest on puhas tervis, sest töökeskkond on ju valdavalt kontoriruumis ja eeldaks, et me läheks vahepeal ka välja värsket õhku hingama. Iseasi on see kolmas aspekt - kui turvaline see on ja kas me suudame oma töötajate turvalisust ka tagada, sest valdav osa jalgrattateid ei paikne üldse kesklinnas. Selleks peab ukerdama sõiduteel või kõnnitee ääres," selgitas Linnamägi põhjuseid, miks jalgrattad soetati.

Rahandusministeeriumis on finantsturgude poliitika osakonna juhataja Thomas Auväärt üks neist, kes kasutab liiklemisel ametiratast. "Kuna Eesti ühiskond on nii autostunud - igaühel peab auto olemas olema, muud transpordivahendit pole tunnistatud - siis on hea meel, et see suhtumine hakkab tervikuna muutuma ja ratas on võrdväärne asemik autole," rääkis ta.

Eesotsas ministriga üsna sportlik rahandusministeerium võttis kaks ametiratast kasutusse tegelikult väga praktilistel põhjustel.

"Meil on maja peale üks auto ja inimesed käivad väga palju koosolekutel majast väljas. Nii et nüüd on meil vähemalt kolm sõiduvahendit," selgitas ministeeriumi sisekommunikatsiooni nõunik Kai-Riin Meri.

"Ma usun, et kui valitsusasutused kasutavad töösõitudeks rattaid, siis see on päris hea reklaam kogu jalgrattakultuurile," arvas rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Mailin Aasmäe.

Thomas AUväärt lisas, et ka maksumaksja peaks rahul olema, sest niimoodi annab ka riigi raha kokku hoida.

Kolm ametiratast on ka keskkonnaministeeriumil. Seal kasutatakse neid aga pigem harva. Küll on töösõitude tegemisel populaarne ministeeriumi elektriauto.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: