Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Amet: Tallinna Vee kahjunõue pole põhjendatud

Foto: Postimees/Scanpix

Tallinna Vesi esitas Konkurentsiameti vastu üle 50 miljoni euro suuruse nõude, et vältida rahalise nõudeõiguse aegumist. Ameti hinnangul ei ole aga selline kahjunõue põhjendatud, sest ettevõte teenib juba niigi kopsakat kasumit.

Juba 2001. aastal sõlmitud teenuslepinguga on kindlaks määratud, et Tallinna Vesi võib veeteenuse hinda tõsta tarbijahinnaindeksi muutuse võrra. Kui ettevõte 2011. aastal oma tariife tõsta soovis, tõmbas Konkurentsiamet sellele piduri peale ning ei kooskõlastanud hinnatõusu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nüüd väidab Tallinna Vesi, et alates sellest ajast on ettevõttele tekitatud kahju üle 50 miljoni euro, sest nad oleksid pidanud saama oma hinda üle 17 protsendi tõsta.

"Kui me praegu sooviksime oma hindu tõsta tarbijahinna indeksi võrra, siis me oleme kaotanud juba seni ära jäänud hinnamuutused," kommenteeris Tallinna Vee finantsdirektor Riina Käi.

Praegu maksab Tallinna elanik 1 kuupmeetri ehk 1000 liitri vee eest 95 senti, aga kui tariife oleks juba 2011. aastast tõstetud, tuleks 1 kuupmeetri eest maksta 1 euro ja 11 senti, ilma käibemaksuta.

Konkurentsiamet ei pea aga tariifide kooskõlastamist ning ka ettevõtte kahjunõuet põhjendatuks.

"Kuna ettevõtte kasum on niigi täna liiga kõrge, siis ei olnud mingit põhjust veelgi kõrgema kasumiga hinda kooskõlastada. Me peame ju ikkagi alati arvestama sellega, et on olemas ka tarbijad. Kui vaatame ettevõtte tänaseid kasuminumbreid ja ettevõte eeldab, et ta peaks lisaks nendele kasuminumbritele veelgi rohkem teenima, siis on see kahtlemata põhjendamatu soov," selgitas ameti peadirektor Märt Ots.

Riina Käi sõnul ei ole siiani avatud dialoogi Konukrentsiametiga. "Meie oleme olnud alati avatud selles osas, et uurida, milline on konkurentsiameti lähenemine ja arusaam piisavast kasumlikkusest, aga hetkel avatud dialoogi ei ole olnud. See on natuke laiem teema kui ühe aasta kasumid," rääkis Käi.

Tallinna Vee lepinguperiood kestab 2020. aastani ning ettevõtte hinnangul võib tekitatud kahju selleks ajaks ületada 90 miljonit eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: