Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haridusminister: Järvamaa gümnaasiume jõuga sulgema ei hakata

Foto: Postimees/Scanpix

Järvamaa gümnaasiume haridusminister Jevgeni Ossinovski sõnul jõuga sulgema ei hakata, kuid alla 50 õpilasega gümnaasiumid peavad arvestama kesiste väljavaadetega.

Jätkusuutlikud on need gümnaasiumid, kus õpib vähemalt 50 õpilast, sest ministri hinnangul suudab kohalik omavalitsus vaid sellise õpilaste arvu juures pakkuda mitmekülgset ja kvaliteetset õpet ning majanduslikult toime tulla, vahendasid ERRi raadiouudised.

Eile külastas haridusminister Jevgeni Ossinovski Paidet ning tutvus sealse haridusvaldkonna korralduse ja murekohtadega.

Minister kohtus Järvamaa õpetajatega, külastas Järvamaa kutsehariduskeskust ning arutas kohaliku kogukonna esindajatega riigigümnaasiumi rajamist.

Järva-Jaani vallavanem Arto Saar märkis aga, et kooli suurus ei ole oluline, pigem on määrav õppe sisu, mida on suurtel koolidel lihtsam pakkuda, kuid head sisu ei saa välistada ka kooli väiksus.

Ühtlasi otsustatakse järgmisel kuul Paide riigigümnaasiumi asukoht, mis tõenäoliselt saab olema Posti tänaval.

Selleks peab kohalik omavalitsus viima läbi vastavad uuringud ja detailplaneeringu menetluse.

"Riigigümnaasium ei ole lihtsalt uus koolimaja, vaid ka täiesti uus tase gümnaasiumihariduse sisu mõttes," ütles minister.

"Seda sisu loovad inimesed – õpilased, õpetajad ja koolijuhid, aga ka lapsevanemad. Seepärast arvestame ka Paides riigigümnaasiumi asukoha valikul kohaliku kogukonna huvidega."

Riigigümnaasiumid luuakse kokkuleppel kohalike omavalitsustega igasse maakonda.

Riigigümnaasiumid on puhtad ehk klassikalised gümnaasiumid, kus õpe toimub 10.-12. klassis. Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse kohaselt on aastaks 2020 igas maakonnas vähemalt üks riigigümnaasium.

 

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: