Noore leiutaja ideed saab kasutada nii beebimonitori kui suitsuandurina ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kren Koosapoeg

Noor Eesti leiutaja, Kadrina Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Kren Koosapoeg võitis Gruusias rahvusvahelisel leiutajate olümpiaadil hõbemedali. Tema töö - Valvekarp - on iseseisev valvesüsteem, mida saab ise vastavalt oma vajadustele kontrollida ja seadistada.

Valvekarbiga võib ühendada liikumisanduri, kaamera ja mikrofoni, aga näiteks ka suitsu- ja vingugaasianduriga, vahendas "Aktuaalne kaamera."

Rahvusvahelisel olümpiaadil Tbilisis osales kokku 113 projekti 41 riigist, osalevaid õpilasi oli 135. Kleni peeti koos oma valvekarbiga kõvas konkurentsis hõbemedali vääriliseks.

Kreni tööd juhendas Kadrina Keskkooli õpetaja Karl Meos, kelle teised õpilased on tänagi oma tehniliste saavutustega nii Lääne-Virumaal kui ka Tallinnas võistlustules.

"Kren on väga tubli leiutaja ja see oli tal juba teine kord oma leiutisega välja tulla. Esimest korda tuli ta 9. klassis oma leiutisega teisele kohale. Eelmisel aastal tuli võit siin. See on ikka väga tore, kui õpilased saavad õpetajast targemaks," ütles Meos.

Koosapoja sõnul on seade varustatud erinevate sensoritega, mis saadavad telefonile või arvutisse teate ja nii saab oma kodul silma peal hoida.

Erinevaid andureid koos kasutades saab väga mitmekülgse turvaseadme, mida saab kasutada erinevates tingimustes - näiteks tavalise valveseadmena, mis teavitab omanikku liikumisest, beebimonitorina või hoopis kaasaskantava turvaseadmena. Näiteks suvel saab Valvekarbi jätta telki või autosuvilasse, et metsas või linnas rännates varal silma peal hoida sõltumata sellest, kui kaugel kasutaja Valvekarbist asub.

Juhendaja sõnul tuleb veel inseneridega läbi rääkida see, millise komponendid valvekarbi ehitamiseks sobivad ja peavad vastu. "Aga saladuskatte all võib öelda, et huvi oli väga suur," ütles Meos.

Valvekarbi idee sündis Krenil siis, kui tema väikesele vennale Ramsesele oli vaja beebimonitori, aga poes saadaolevad lahendused ei olnud sobivad.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: