Kevadtorm sai oma militaarraadio - Sõduri FM ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urmas Reitelmann ja Madis Milling
Urmas Reitelmann ja Madis Milling Autor/allikas: kaitseväe peastaap

Täna hommikul alustas Lõuna-Eestis tegevust raadio Sõduri FM, et vahendada Kevadtormil osalevatele kaitseväelastele ja kohalikele elanikele uudiseid ning infot õppuse kohta.

Sõduri FM-i on võimalik kuulata sagedusel 91,8 megahertsi ning see levib õppuse Kevadtorm alal ehk Viljandi, Tartu, Võru ja Valga maakondades.

Koostöös ERR-i Vikerraadioga saab alates 9. maist kuulata raadiot Sõduri FM tööpäeviti kella 16.30 paiku ka Vikerraadio vahendusel kui eetrisse lähevad vahetud emotsioonid ja uudised õppuselt.

"Teeme siin raadioajalugu, sest see on Eesti esimene militaarraadio. Seda raadiojaama on võimalik kuulata lühikese aja jooksul ning ka meie eetri lõpukuupäev on juba teada. Lisaks oleme täiesti reklaamivabad," ütles Sõduri FMi toimetaja leitnant Madis Milling.

Millingu sõnul on see esimene katsetus, aga raadiost peab saama Kevadtormi lahutamatu osa, et tuua õppust inimestele lähemale.

Raadio on mõeldud Kevadtormil osalevatele kaitseväelastele ja õppuse piirkonnas elavatele inimestele. Programmi kõige aktiivsem osa on hommikusaade, kus lahatakse värskeid uudiseid ja edastatakse olulist infot.

Hommikuprogramm on eetris kell 9-11, saatekavas on veel järjejutt ja ajalootund ning intervjuud õppusel osalevate kaitseväelastega ja kohalike elanikega.

Samuti läheb eetrisse soovide ja tervituste rubriik, mille jaoks saab soovid postitada Kevadtormi teemalehele ajalehe Postimees veebilehel.

Militaarraadio eestvedajad ja peamised saatejuhid on leitnant Madis Milling ja kapral Urmas Reitelmann. Lisaks neile toovad kuulajateni uudiseid Kevadtormilt reservväelased Sven Soiver ja Imre Kaas ning staabi- ja sidepataljoni teavituskeskuse ajateenijad.

Kolme nädala pikkuse Kevadtormi eesmärk on ajateenijatest koosneva jalaväepataljoni hindamine enne reservi arvamist. Lisaks harjutab sel Kevadtormil esmakordselt loodava 2. jalaväebrigaadi staap allüksuste juhtimist eri lahinguliikides.

Kevadtorm on esimene suurõppus, mida on planeerinud ja juhib kaitseväe peastaap. Kevadtorm lõpeb 23. mail piduliku rivistusega Tehvandi staadionil.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: