Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Vene Lütseum lubab jätkata tegevust mahus, mis ei nõua koolitusluba

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Sihtasutus Tallinna Vene Lütseum on kinnitanud haridusministeeriumile, et nende poolt pakutavate koolituste maht jääb käesoleval aastal alla 120 tunni.

Ministeeriumist öeldi ERR-i uudisteportaalile, et kuniks sihtasutuse tegevus jääb sellistesse piiridesse, ei ole koolitusluba tarvis.

Koolituste mahu suurenedes, ja kui see ületab 120 tundi aastas, on aga tarvis kindlasti taotleda koolitusluba. Seega ei ole ministeeriumi seisukoht selles küsimuses muutunud.

Haridusminister Jevgeni Ossinovski on varem öelnud, et talle jääb arusaamatuks Tallinna vene lütseumi mõte.

"Asutus, mis ei ole registreeritud Eesti hariduse infosüsteemis, millel ei ole sisuliselt kodulehte jne - minu hinnangul on seda haridusasutuseks väga keeruline nimetada," ütles ta aprillis.

"Aga teisest küljest siin natuke võib-olla pingutati ka poliitilise emotsiooniga üle. Ma ei näe ka midagi põhimõtteliselt halba, kui kohalik omavalitsus leiab oma eelarvest vahendeid selleks, et toetada neid õpilasi, kes mingil põhjusel ei saa hakkama," rääkis Ossinovski, toonitades aga, et seda tuleb teha võrdselt, üht või teist kooli eelistamata, ning et kõik peab vastama Eesti riiklikule õppekavale.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Ain Seppik tegi sel nädalal volikogule ettepaneku lõpetada sihtasutuse Tallinna Vene Lütseumi tegevus, sest tänaseni pole saadud koolitusluba ning Tallinnas puudub tema hinnangul vajadus sellise asutuse järele.

"Sihtasutuse Tallinn Vene Lütseum tegevus ei saa olla sisuliselt käivitunud, kuna tänaseni puudub neil koolitusluba," ütles Seppik. "Samuti on täitmata volikogu poolt asutamisel pandud eesmärgid, mistõttu tuleb seda lugeda tervenisti Keskerakonna ebaõnnestunud poliitiliseks projektiks."

Seppik tõi välja, et seni sihtasutusele eraldatud eelarvelisi vahendeid oleks võimalik märksa efektiivsemalt kasutada kogu Tallinna haridusvaldkonna arendamiseks.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: