Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aasta suurpere on kümnelapseline perekond Muru

{{1399728600000 | amCalendar}}
Foto: Eesti Lasterikaste Perede Liit, Bigbank

Eesti lasterikaste perede liit ja Bigbank kuulutasid täna välja järjekordse aasta suurpere, kelleks on Keilast pärit kümnelapseline perekond Muru.

Lasterikaste perede liidu president Aage Õunapi sõnul on perekond Muru eeskujuks tervele Eesti ühiskonnale.

Pereema Eve Muru on lõpetanud Tartu ülikooli matemaatikateaduskonna ning töötab matemaatika õpetajana ja õppealajuhatajana Paldiski gümnaasiumis. Isa Jaan Muru on lõpetanud Eesti maaülikooli tehnikainsenerina ja töötab tootmisjuhina.

Perekond Muru lapsed on koolipingis tublid õpilased, kes pärast koolitunde tegelevad aktiivselt muusika ja spordiga. 

"Perekond Muru on tõeline suurpere, selle sõna kõige paremas mõttes. Nii mitmelapselise pere ühtekuuluvus ja tegusus on tulemus vanemate väga sügavast pühendumisest oma kodule ja lastele," sõnas Bigbanki juhatuse esimees Kaido Saar.

Pereema Eve Muru sõnul tuli autiitel suure, kuid meeldiva üllatusena. "Rõõmu teeb ennekõike just see, et suurperesid märgatakse ja tunnustatakse. Kümne lapse kasvatamine ei ole midagi keerulist, kui lastele hoolt ja armasust pakkuda, varakult iseseisvust õpetada ning ise perekeskset elu naudid," selgitas ta.

Aasta suurpere tiitliga kaasnes 2000 euro suurune auhinnatšekk.

"Aasta Suurpere" aunimetus omistatakse ühtsuse ja lasterikkuse au sees hoidmise eest töökale ning eeskujulikule Eesti suurperele, kus kasvab vähemalt neli last. Tänavu esitati konkursile 13 kandidaati.

Suurperepäeva tähistatakse ka Lätis ja Leedus. Tänavusel suurperepäeval Eestis osales kokku umbes 1000 inimest ligi 150 perest. Suurperepäeva on tähistatud kokku kümme aastat, suurpere tiitlit on välja antud viis aastat.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: