Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti kaitseväelased tutvuvad KAVis oma vastutusalaga

Autor/allikas: valitsuse kommunikatsioonibüroo

Nädalavahetusel Kesk-Aafrika Vabariiki jõudnud Eesti kaitseväelased tegelevad sisseelamisega ning oma vastutusalaga tutvumisega.

Pärast pealinnas Banguis maandumist ja kohapealse olukorraga tutvumist osalesid kaitseväelased rivistusel, millel rahvusvahelise pataljoni ülem, Prantsuse kolonel Benoît Seguineau de Preval, tervitas Eesti kaitseväelasi ja kinnitas nende käisele EUFOR embleemi.

"Olen uhke, et Eesti rühm hakkab minu pataljonis teenima ja ma luban teile, et olete mulle sama olulised, kui seda on minu Prantsuse sõdurid," ütles kolonel Seguineau de Preval.

Eesti jalaväerühm hakkab esialgu läbi viima julgestus- ja toetusoperatsioone, et vabastada Aafrika Liidu rahuvalvemissiooni ja Prantsuse üksuseid vahetute operatsioonide läbiviimiseks.

Rühma juhtkond ja võtmeisikud käisid koos prantslastega tutvumas alaga, kuhu Eesti rühm tõenäoliselt üsna pea kolib ning kus nad hakkavad täitma ka oma esimest ülesannet - julgestama Euroopa Liidu operatsiooni baasi rajamist.

Eelolevatel päevadel ootab eestlasi Kesk-Aafrikas ees varustuse ettevalmistamine ülesanneteks ning harjumine kohaliku kliima ja oludega.

Eesti kaitseväe Kesk-Aafrika Vabariigi ligi 50 liikmelisest kontingendist moodustab enamiku rühmasuurune jalaväeüksus. Lisaks jalaväelastele teenivad Kesk-Aafrika Vabariigis ka logistikud ja staabiohvitserid. Eestlased paiknevad praegu Kesk-Aafrika Vabariigi pealinnas Banguis prantslaste laagris.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: